fbpx

Самотність пов’язана з психічним, емоційним та фізичним добробутом. Тож вчені провели масштабне дослідження, аби виявити, скільки людей у всьому світі страждають від самотності.

Вчені з Австралії провели метааналіз 57 досліджень, проведених у 113 країнах світу в 2000-2019-их роках, в яких вивчали показники хронічної самотності людей.

Отже проблему оцінили на глобальному рівні – виявилось, що вона серйозна для всієї планети.

«Вважається, що приблизно кожна 12 людина відчуває самотність на рівні, який може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Але звідки взялися ці дані, неясно. Попередні дослідники так і не встановили, наскільки поширена самотність у глобальному масштабі. Ось чому ми вирішили провести мета аналіз», – пояснила епідеміологиня Мелоді Дін.

У яких країнах найбільше самотніх людей

  • У Східному Середземномор’ї показник серйозних форм самотності становить 14,4%.
  • У країнах Південно-Східної Азії від самотності страждають 9,2% дорослих.
  • У Східній Європі 7,5% самотніх виявили серед молодих людей, 9,6% самотніх – серед людей середнього віку та 21,3% самотніх – серед старших осіб.
  • У Північній Європі найменше самотніх – 2,9% серед молоді, 2,7% – серед людей середнього віку та 5,3% – серед людей старшого віку.

На думку дослідників, різницю в європейських країнах можна пояснити різним розвитком охорони здоров’я та кількістю програм соціальної підтримки. Там, де вони на нижчому рівні, рівень самотності більший.

Зауважимо, ВООЗ попереджає, що заходи соціальної ізоляції для протидії пандемії COVID-19 також можуть призводити до підвищення рівня самотності, депресії, шкідливого вживання алкоголю та наркотиків, самоушкоджень або суїцидальної поведінки.

Джерело

COVID-19 Live