fbpx

Українці, які живуть на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, зможуть отримати щеплення від коронавірусу на третьому етапі вакцинації.

Згідно з планом, розробленим в уряді ще минулого року, вакцинація в Україні проходитиме в п’ять етапів та розпочнеться зі щеплення медиків, а згодом людей у будинках для літніх осіб та військовослужбовців.

Жителі окупованих територій зможуть отримати вакцину на третьому етапі, а реєструватися на її введення будуть, як і всі інші громадяни. За словами Ляшка, вакцинуватимуть жителів непідконтрольних уряду територій препаратом з температурою зберігання від +2 до +8 С°, адже його буде легше тримати в пунктах. Такими вакцинами є Astra Zeneсa і Sinovac.

Почати вакцинацію можуть уже у квітні, однак Ляшко зауважив, що терміни залежать від постачання препаратів. 

Нагадаємо, згідно з національним планом вакцинації, до 2022 року щеплення проти ковіду має отримати 50% населення. Однак останні соціологічні дослідження показують, що половина населення не збирається вакцинуватися.

Переважна більшість українців серйозно ставиться до пандемії, не сумнівається в її існуванні та вважає її цілком реальною загрозою. Водночас є чимало тих, хто вважає епідемію результатом невдалих біологічних експериментів або ж кампанії для перерозподілу капіталу у світі. Усі ці твердження є частинами теорій змов, з якими бореться ООН. 

За прогнозами правозахисників, якщо уряди заможних держав та фармацевтична промисловість терміново не вплинуть на ситуацію з вакцинацією в бідних країнах, то майже 70 з них зможуть щепити від вірусу лише кожного десятого свого громадянина. До переліку цих країн входить і Україна.

Джерело

COVID-19 Live