fbpx

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Dragon Capital, у листопаді Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 66 п. Падіння індикатора спричинене зниженням усіх індексів, крім Індексу очікуваного розвитку економіки впродовж найближчого року, який незначно зріс та становить 63,4 п.

У листопаді 2021 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 66, що на 2,8 п. нижче за показник жовтня.

Індекс поточного становища (ІПС) впав і складає 62,3, що на 4,5 п. нижче за показник жовтня. Складові цього індексу зазнали таких змін: 

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 54,5, що на 5,2 п. нижче від рівня цього індексу у жовтні; 
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 3,8 п. та встановився на позначці 70,1.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у листопаді складає 68,5, що на 1,7 п. нижче від рівня цього індексу у жовтні. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 65,5, що на 6,5 п. нижче за рівень цього показника у жовтні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) підвищився на 2,2 п. та складає 63,4;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 0,8 п. порівняно з минулим місяцем та складає 76,5.

У листопаді показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився на 2,7 п. та складає 137,6. Індекс інфляційних очікувань зменшився на 2,3 п. та складає 189,6. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 2 п. та складає 135,6.

«У листопаді 2021 року є деяка тенденція до зниження показників Індексу споживчих настроїв та його складових, зокрема щодо Індексу поточного становища. Але загалом Індекс знаходиться на рівні листопада попереднього року» – коментують аналітики Info Sapiens.

Графік динаміки індексу споживчих настроїв в Україні за листопад 2021 (цільова аудиторія 16+)
Таблиця динаміки індексу споживчих настроїв в Україні за листопад 2021 (цільова аудиторія 16+)

Інформація про дослідження

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося ІП «ГФК ЮКРЕЙН» з червня 2000 року, а з 2019 року його здійснює ТОВ «ІНФО САПІЄНС».

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й розмір населеного пункту. З дослідження «Споживчі настрої» вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%. У квітні й травні 2020 року опитування було проведене методом телефонного інтерв’ю із дзвінками на мобільні номери. Польовий етап даної хвилі тривав з 8 по 29 листопада.

Джерело

COVID-19 Live