fbpx

Українці вважають себе волелюбними, гостинними, хазяйновитими, хитрими в життєвих питаннях, патріотичними і працьовитими, свідчить дослідження Українського інституту майбутнього.

Згідно з результатами дослідження “Хто ми? Портрет українців очима українців”, яке було презентовано в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю, українці вважають, що вони: волелюбні, гостинні, хазяйновиті, хитрі в життєвих питаннях, патріотичні, працьовиті й не можуть об’єднуватися надовго.

Що стосується кредо українців, то респонденти виділили: “Слава Україні!”, “Героям слава!”, “Слава нації, смерть ворогам”, “Україна понад усе”, “Воля, свобода понад усе”, “Все дістало”, “Чекаємо змін”, “Вижити” і “Моя хата скраю”.

Символами України визначено: прапор, гімн, герб, мову, українські пісні й українську музику, національну кухню і національний одяг – вишивка, природа.

Серед цінностей українців респонденти виділили: вільне вираження думки; можливість критикувати владу; індивідуалізм на противагу колективізму; національна приналежність; прихильність до європейських цінностей. Також українцям, згідно з дослідженням, властивості відсутність стабільності й прогнозованості.

Як українська мрія виділені: успішні люди – олігархи, чиновники і прокурори; життя в успішній країні без корупції; мирна країна. На індивідуальному рівні мрія українців: життя з гідною зарплатою і життя в прогнозованій стабільній країні – впевненість у завтрашньому дні.

Фокус-групове дослідження проведено Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією New Image Marketing Group у період із 10 до 15 червня 2021 року на всій території України.

Обсяг вибірки становив 12 фокус-групових досліджень (1 фокус-групове дослідження = 8 учасників). Цільова аудиторія: чоловіки і жінки віком 18 років і старше; три вікові категорії: 18-30 років, 31-54 роки, 55 років і старше; представники різних типів населених пунктів: обласні центри, інші міста (не облцентри) і села; представники різних сфер діяльності, рівня доходу, рівня освіти.

Джерело

COVID-19 Live