fbpx

Індекс споживчих настроїв скоротився у жовтні на 0,3 пункти до 68,8 пунктів через зростання інфляційних очікувань. Про це свідчать дані щомісячного дослідження “Споживчі настрої в Україні” за жовтень 2021 року, що публікується організацією Info Sapiens за фінансової підтримки Dragon Capital.

  • Індекс поточного особистого матеріального становища скоротився до 66,8 через різке падіння (на 5,4) показника доцільності робити великі покупки.
  • Індекс економічних очікувань зріс на 1,2 до 70,1 завдяки зростанню очікувань покращення особистого матеріального становища у найближчій перспективі.
  • Показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 2,3 та становить 134,9.
  • Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,7 і становить 191,9. Очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці покращились: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,2 і становить 133,6.

“Загалом ми не спостерігаємо суттєвих змін у жовтні порівняно з вереснем цього року. Усі основні індекси суттєво покращилися порівняно з жовтнем попереднього року, крім інфляційних очікувань. Так, Індекс споживчих настроїв збільшився за рік на 6,4. Зросла також впевненість українців у національній валюті: індекс девальваційних очікувань упав на 27”, – прокоментували показники аналітики Info Sapiens.

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GfK Ukraine із червня 2000 року, а з 2019 року його проводить Info Sapiens. Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі опитування домогосподарств. Опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення та розмір населеного пункту.

  • У березні, згідно з індексом споживчих настроїв, збільшилася кількість українців, які вважають недоцільним робити дорогі покупки в період карантинних обмежень.
  • У квітні побільшало українців, впевнених, що в економіці закінчилася криза і починається період зростання.
  • У травні повернувся песимізм і українці негативно оцінили перспективи розвитку економіки.
  • У липні українці негативно оцінили перспективи розвитку економіки у найближчі п’ять років.

Джерело

COVID-19 Live