fbpx

42% українців на сьогодні користується скопійованою музикою, тобто скачаною з будь-якого пристрою та ресурсу без оплати, а також частіше дивиться YouTube, ніж телебачення.

Про це свідчать результати дослідження, які оприлюднили під час пресконференції на тему «Економічно обґрунтовані розрахунки рівня зборів при приватному копіюванні та репрографії з урахуванням фактичного скачування контенту українським споживачем».

«Під час дослідження звичок та уподобань щодо користування аудіо, відео та паперового копіювання опитано тисячу жінок та чоловіків від 18 до 60 років. Усі вони мешкають в містах з населенням 50 тисяч жителів та більше», – розповіла директор і засновник дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

За її словами, на сьогодні 42% респондентів споживають скопійований музичний контент, тобто скачаний з будь-якого пристрою та ресурсу без оплати. 24% опитаних користуються музикою, отриманою через стримінгові сервіси, 14% придбаною на офіційних носіях інформації, ще 13% – завантажили її з платного ресурсу.

Водночас у структурі споживання музичного контенту все ж домінують стримінгові сервіси – їм надають перевагу 53% опитаних українців. 49% слухають музику, попередньо завантажену на телефон, 42% користуються радіо, 41% слухають музику в YouTube, 24% і 22% за допомогою телевізора і месенджерів відповідно.

Щодо відеоконтенту, то 35% українців, опитаних у рамках дослідження, користуються ним безкоштовно, тобто скопійовують з будь-якого пристрою та ресурсу без оплати. 29% отримали відеоконтент завдяки стримінговим сервісам, 14% придбали на інших ресурсах та 13% – купили вже на офіційних носіях інформації.

Разом з тим, 54% опитаних українців найчастіше переглядають відео в YouTube, ще 41% – дивляться телевізор. 40% користуються стримінговими сервісами, 39% – безкоштовними сайтами, 37% опитаних скачують відео на телефон, 31% переглядають його в соціальних мережах та 24% в месенджерах.

Також, як демонструє дослідження, 43% респондентів взагалі не користуються послугами з копіювання, 26% найчастіше копіюють навчальну літературу та відповідні матеріали, 12% – професійну літературу, ще 12% – різноманітні зображення.

Джерело

COVID-19 Live