fbpx

Світова прем’єра повнометражного ігрового дебюту української режисерки Катерини Горностай «СТОП-ЗЕМЛЯ» відбудеться на 71-му Berlinale, у конкурсній програмі Generation 14plus. Цього року фестиваль проходитиме онлайн разом із Європейським кіноринком з 1-го по 5 березня. Впродовж цього часу буде працювати журі фестивалю конкурсних програм, а фільми також зможуть подивитись акредитовані гості ринку та міжнародна преса. Але вже у червні, з 9-го по 20-е, кінотеатри Берліна покажуть фестивальні фільми для широкої аудиторії. Про це інформує пресреліз Асоціації кіноіндустрії України.                                                                                                                                   

«Стоп-Земля» – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11 класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сеня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

Сценарій фільму написала режисерка Катерина Горностай. Зіграли у стрічці непрофесійні актори-підлітки, з якими Катерина працювала в акторській лабораторії восени 2019 року. У головних ролях: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов. Оператор-постановник – Олександр Рощин, художник-постановник – Максим Німенко, композиторка – Мар’яна Клочко, режисери монтажу – Нікон Романченко та Катерина Горностай.

“За час підготовки до фільму я познайомилась з парою сотень людей віком від 14 до 18 років. Якось не хочеться називати їх словом «підлітки». Бо власне різниця між дорослою людиною і підлітком невелика – це бурхливість внутрішнього стану, надмірна чуттєвість до зовнішнього і наявність подій, що відбуваються з тобою вперше в житті”, – ділиться режисерка та сценаристка фільму Катерина Горностай.

“Парадоксально, але вже в близькому спілкуванні і під час виробництва фільму – вони стали «нашими дітьми», хоч це наче ще сильніше применшує ранг. Молоді актори та акторки часто шуткували над нами «ну які ж ми діти?». Але слово «діти» в цьому контексті набуло теж нового значення – до них з’явилось якесь по-хорошому батьківське ставлення у всієї команди.

Перше, що я зрозуміла, – вони надзвичайно відкриті, настільки, що це може бути небезпечно для них самих, дивлячись перед ким вони відкриваються. Друге – що вони надзвичайно сильно вловлюють навіть найменшу фальш, з ними потрібно бути тільки чесним і відвертим у відповідь. Якщо це з твого боку не так – комунікація закривається. А ще – вони дуже сильно люблять. 

Таку кількість любові, що циркулювала на майданчику і в підготовці, я не очікувала відчути. І я дуже сподіваюсь, це буде відчутно і з екрану”.

«Стоп-Земля» є суто українським виробництвом компанії «ЕССЕ Продакшн Хаус» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Продюсерами фільму стали Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна.

Фільм розроблявся з осені 2016-го, а його зйомки відбулися в Києві та Київській області 2020 року.

Для залучення міжнародної аудиторії «Стоп-Земля» на стадії розробки та виробництва була представлена на міжнародних ринках, де отримала ряд призів та відзнак, а саме: індустрійній секції Одеського МКФ 2020 (Спеціальна відзнака журі), Connecting Cottbus cocoWIP 2020, KVIFF Eastern Promises Карловарського МКФ 2020; форумі Ризького МКФ: Children’s & youth film project pitching session 2018, East-West Talent Lab @ GoEast Film Festival 2018, New Horizons Studio+ @ New Horizons International Film Festival 2018 (Нагорода Лондонської кіноакадемії та the New Horizons Association), ко-продукційному ринку Industry@Tallinn & Baltic Event 2017, Connecting Cottbus cocoPITCH 2017 (Нагорода за найкращий пітч та Нагорода продюсерам), індустрійній секції Одеського МКФ 2017 (Нагорода за найкращий пітч).

Восени 2020 року автори проєкту «Стоп-Земля» взяли участь у Лабораторії першого монтажу First Cut Lab в Україні, яка була організована Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Українського культурного фонду, де працювали з експертами з міжнародного продажу, дистрибуції фільмів та консультантами монтажу.

Кінотеатральний реліз фільму в Україні планується у другій половині 2021-го

Джерело.

COVID-19 Live