fbpx

Українські експертки у медіа майже завжди дають правдиві прогнози, але медіа їх майже не цитують. Натомість цитують чоловіків або організації, у яких частка помилок набагато вища.

Про це свідчать результати дослідження Центру контент-аналізу.

Серед проаналізованих 824 публікацій лише у 15 експертками були жінки. Дві з них – західні експертки, які говорили про вакцину для всього населення та інфляцію. Їхні прогнози були не дуже точними. Російська експертка говорила про ціну на нафту і помилилась.

«А от українські експертки дали точні або майже точні прогнози, що стосувались інвестицій, доходів держбюджету, інфляції та рівня ВВП. Майже всі вони були економічними експертками, крім однієї, яка була лікаркою-епідеміологинею і прогнозувала, що пандемія коронавірусу навряд чи закінчиться 2021 року», — зазначають у Центрі контент-аналізу.

Та додають:

«Мусимо додати, що під час підготовки масиву до кодування ми відсіяли багато прогнозів від імені жінок, які позиціювалися не як експертки, а як астрологині, нумерологині тощо. Традиційно, такі прогнози ми не оцінюємо. Однак це свідчить про те, що українські медіа готові сприймати жінок у ролі астрологинь та мольфарок, але не готові — у ролі фахівчинь».

Найпомітнішим трендом прогнозів на 2021 рік стало те, що саме українські експерти та експертки склали абсолютну більшість в охопленні прогнозів. З їхніми передбаченнями контактувало ушестеро більше українців та українок, аніж із західними. І у 53 рази більше, ніж з іншими, включаючи російські.

Український інфопростір замкнувся на вітчизняних експертах та експертках, кажуть у Центрі контент-аналізу. Це пішло йому на користь: частка охоплення неправдивих прогнозів значно впала, з 38 до 30%

Нагадаємо, дослідження «Вокс Україна» свідчить про те, що жінки виступають експертками у темах спорту та війни лише в одній з 10 публікацій. А про жінок як керівниць пишуть у 4 рази рідше, ніж про чоловіків. Категорії, де жінки-експертки представлені найбільше, виявилися досить стереотипними: це «погода» та «стиль життя» (lifestyle), де їх було близько половини.

Частки експерток у ЗМІ — від 13 до 35%.

Джерело

COVID-19 Live