fbpx

Superbowl (Супербовл, Суперкубок) – це завершальна гра Національної футбольної ліги (NFL, НФЛ) США за чемпіонський титул. Впродовж осені команди NFL змагаються за честь бути однією з двох найкращих команд, котрі зіграють у найбільшій грі року. Супербовл є одним із феноменів американської культури, а день Супербовлу, котрий припадає на першу неділю лютого є неофіційним святом в США.

Супербовл – це також “свято споживацтва”, особливо у тому, що стосується їжі, бо вболівання перед TV потребує також і перекусок! Навколо вечора Супербовлу збираються великі вечірки вдома та в закладах, усе це супроводжується їжою та напоями. В цей день у супермаркетах довжелезні черги, а служби доставки їжі розривають бажаючи щось з’їсти, але не готувати… Великі снекові компанії приготували не тільки спеціальні пропозиції, а ще й підсилили потужності. New York Times пропонує великий статтю про Супербовл, їжу та служби доставки – Super Bowl Means Snacking, Even Without Parties.


SuperBowl & Covid19

Цього року епідемія COVID19 внесла свої корективи в проведення Superbowl – Disney World відмінили традиційний Super Bowl Parade, а також скоротили або зовсім відмінили різноманітні активності, що зазвичай відбуваються впродовж тижня, який передує грі. Організації охорони здоров’я закликають уникати Супербовльних вечірок та дивитися гру з родиною чи в невеликих компаніях.

NFL оголосили, що цього року на грі будуть присутні 14 500 вболівальників, які купили квитки (в минулі роки ця цифра коливалася між 65 та 75 тисяч вболівальників). Також на грі будуть 7500 вакцинованих медичних працівників, яких Ліга запрошує безкоштовно.


SuperBowl: що їдять американці?

Сайт соціологічний опитувань YouGov кілька років підряд проводить широке анкетування про те, що американці планують їсти у вечір Супербовлу – What America plans to eat (and drink) during the Super Bowl this year.

Скажімо, минулорічне опитування понад 1200 людей виявило, що більшість (60%) американців планували дивитися Супербовл. З них 26% планували дивитися гру вдома самі або з родиною, 10% планували відвідати або самі організовували вечірку на честь Супербовл, а 2% збиралися спостерігати за грою в барі чи ресторані.

Цього року в рази зросла кількість людей, що дивитимуться гру вдома. Серед них найпопулярнішою перекускою будуть чіпси та діп (42% мають намір подавати або їсти це під час гри), курячі крильця (37%) та піца (31%) .

Велика кількість цьогорічних вдобівальників розповіли, що під час гри вони будуть їсти начос (23%), сир і крекери (21%), гамбургери або сендвічі-“слайдери” (15%), печиво (14%) та морозиво (12%). Найпопулярнішими “запивками” 41% зазначили газовані напої, пиво зайняло друге місце із 32%, за ним ідуть холодний чай (20%), вино (13%), «інше» (9%) та віскі (8%).


Українці і SuperBowl: нагода зібратися, благодійність, їжа

Багато українців діаспори є також активними глядачами Супербовлу. Щоправда, ще кількадесять років тому, перегляд матчу Super Bowl часто співпадав із подіями, які відбувалися в українських осередках до святкування Дня Соборности (22 січня). Про це згадує пан Роман Ващук:

Є ще один, вже минулий, український аспект Супербовлу. В 1970-80х роках, футбол часто співпадав з Академією Незалежності/Соборності 22 січня. Молодь, яка добровільно-примусово висиджувала промови, хори і деклямації часто мала транзисторні радіо, на яких підслухували хід Великої Гри.

Роман Ващук

Вечора перегляду гри організовують молодіжні клуби, культурні осередки та клуби при парафіях. Організатори таких подій зазвичай включають в ціну вхідного квитка “All You Can Eat Buffet” – відкритий буфет із безлімітним доступом до їжі.

COVID-19 Live