fbpx

Оригінал – на сторінці Катерини Жарких у Facebook

Ще три роки тому в Німеччині ввели в обіг купюри номіналом нуль євро, за які нічого не можна придбати. Це – сувеніри від Європейського центробанку. Серед інших, є варіанти із зображенням Сталіна і Леніна.

І це – в той час, як в Україні за поширення подібної сувенірної продукції можуть посадити у в’язницю від 5 до 10 років з конфіскацією майна. За поширення в соцмережі фото з комуністичною символікою суд засудив до 2,5 років обмеження волі львівского студента.

У Європі покупців такої ось сувенірної продукції не звинувачують в ностальгії за радянським минулим, нудьзі по “молодості, ковбасі і пломбіру”.

Цивілізований світ пам’ятає історичних діячів і не здригається в страху перед “імперським минулим” і силою символізму. У Німеччині розуміють, що без минулого немає і майбутнього, і не намагаються стерти сторінки історії, щоб написати нові.

До слова, в ЄС не тільки давно друкують таку сувенірну продукцію, а й неодноразово прямо вказували Україні на невідповідність закону про декомунізацію стандартам Ради Європи. Рада навіть надала Києву низку рекомендацій, які були успішно проігноровані. Адже українська влада впроваджує тільки ті європейські норми, які їй вигідні. Чи не так?

Опублікувати фото банкнот з Леніним я не можу – порушу закон про декомунізацію – але їх будь-хто може знайти за посиланням.

А ось на фото сувенірів з Карлом Марксом заборона не поширюється.

Джерело

COVID-19 Live