fbpx

Нещодавно міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю заявив, що лише протягом майбутнього опалювального сезону необхідно  імпортувати приблизно 3,5 мільйони тонн енергетичного вугілля. При цьому скорочується активне видобування в українських копальнях. 

“Європейський інститут” пише, що раніше Україна імпортувала лише антрацит, який не можна було добути на підконтрольних територіях на Донбасі. Натомість зараз все більше саме  вугілля газових марок завозять з інших країн.

За даними Держстату видобуток енергетичного вугілля в Україні в липні 2021 року виявився на 9% меншим у порівнянні з липнем у липнем 2020 року. У кількості ця різниця становить 130 000 тонн.

Водночас “Європейський інститут” звернув увагу на те, що дефіцит вугілля покривають дорогим імпортом:

  • 19 серпня ДТЕК уже отримала першу партію польського вугілля в рамках угоди на імпорт 320 тисяч тонн енергетичного вугілля з сусідньої країни.
  • 27 серпня “ДТЕК Енерго” та державне ПАТ “Центренерго” погодили з американською компанією поставку 75 тисяч тонн енергетичного вугілля – об’єм вугілля розподілять рівними частинами. Також “ДТЕК Енерго” очікує постачання палива з Казахстану.

Таким чином, формується штучна залежність української енергетики від імпорту не лише газу, але й вугілля.

Нагадаємо, Нафтогаз підвищив тарифи на газ у серпні на 73 копійки – до 11,78 гривні за кубометр (з ПДВ, але без плати за доставку). Як відомо, Нафтогаз є постачальником “останньої надії”, послуги якого отримують понад 600 тисяч клієнтів.

Раніше в “Газпромі” заявили, що готові транспортувати газ через Україну після 2024 року.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Джерело

COVID-19 Live