fbpx

За останні два роки Україною з метою туризму подорожували 32% опитаних українців. Натомість 68% респондентів заявили, що не мали такого досвіду.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного протягом 10-13 вересня 2021 року.

Згідно з даними, відносно більше тих, хто подорожував, серед мешканців Києва, молодих людей, більш заможних та тих, то має та часто водить авто.

Найпопулярнішими напрямами для подорожей є Карпати (55%) та морські курорти півдня країни (48%). До природних пам’яток подорожували 37%, цікавих міст України — 26%, місць історичних подій, битв — 17%.

Також приблизно 70% опитаних українців, які користуються приміськими потягами та міжрегіонального сполучення, готові платити більше за проїзд, якщо підвищиться якість послуг. Натомість третина громадян до цього не готові.

За останній рік 69% респондентів не користувалися приміськими потягами. Часто їздили електричками — 8%, рідко — 23%. 74% опитаних не користувалися міжрегіональними потягами за цей період. Регулярно їздили — лише 4%, іноді — 22%.

Більшість власників авто (77%) готові користуватися платними автомагістралями, якщо вони будуть якісніші, безпечніші та матимуть обмеження швидкості у 130 кілометрів на годину.

Більше про опитування

Його проводили серед 3000 людей дорослого населення України в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Опитування проводили методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 1,8%.

Джерело

COVID-19 Live