fbpx

З кожним днем все більше й більше людей в Україні починають користуватись криптовалютами.

Криптовалюти в Україні

Як передає Мінцифра з посиланням на результати дослідження аналітичної блокчейн компанії The Chainalysis, в Україні найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.

Дослідження проводилось відповідно за чотирма критеріями:

  1. Вартість пересланих краптоактивів, з розрахунку на душу населення
  2. Залишки криптоактивів на адресах (гаманці) по інтернет- користувачам (Україна)
  3. Р2Р об’єм транзакцій, розрахований по паритету купівельної спроможності
  4. Об’єм роздрібних транзакцій (<10000$), розрахований по паритету купівельної спроможності

Як пояснюють у самому міністерстві, популярність криптовалют в Україні можна пояснити тим, що наша спільнота блокчейн розробників є однією з найбільших у світі. До того ж зазначають, що в Україні високий рівень цифрової обізнаності населення, зокрема країна входить до ТОП-5 за безготівковими платежами у світі.

Також популярність обумовлена тим, що:

  • значна кількість дрібного підприємництва займається посередництвом на міжнародних маркетплейсах, де використовує віртуальні активи для розрахунків;
  • віртуальні активи стали зручними для використання українцями, оскільки це має певні переваги — відсутній фондовий ринок, обмежений доступ до світового ринку капіталів, при цьому вхід у ринок нерухомості високий.
  • у нашій країні є обмеження законодавства та банківської системи по міжнародних переказах.

Однак у міністерстві зазначили, що більшість віртуального ринку зосереджена у сірій зоні, що створює потенційні ризики як для держави, так і для бізнесу та користувачів. Саме тому створили профільний законопроєкт «Про віртуальні активи», який покликаний врегулювати правове поле ринку віртуальних активів в Україні.

Цей законопроєкт розглянуть у Парламенті протягом місяця.

Джерело

COVID-19 Live