fbpx

Українські громадяни вшанували Королеву і нового монарха

В неділю, 11 вересня, в британських містах відбулись служби з нагоди проголошення королем Його Високості Чарльза, Принца Валійського, який успадкував трон після смерті своєї матері. Піддані королівства зібрались, щоб віддати шану Королеві, яка померла 8 вересня, і новому правителю. Серед тих, хто відвідав заходи, були присутні і українці, зокрема, ті, хто виїхав до Сполученого Королівства під час повномасштабної російської агресії. Детальніше про це читайте на Українському соціологічному порталі!

Традиції британської монархії

Попри те, що в сучасній Британії монарх є главою держави лише формально і не втручається в політику, британці глибоко поважають традиції і протоколи. Після смерті монарха в королівстві оголошується жалоба. Але державні прапори, які приспускаються на всіх будівлях, згідно протоколу піднімаються на декілька годин в день проголошення нового монарха. Фактично принц Чарльз став королем в момент смерті своєї матері Єлизавети ІІ, але – знову-таки, згідно традицій – спадкоємець офіційно стає правителем після консиліуму, який проводиться якнайшвидше після того, як діючий монарх помирає або зрікається престолу. Отже, офіційно принц Чарльз став королем 11 вересня, в день проголошення Його Високості новим правителем. Урочистості на честь монарха, зокрема, коронація, відбудуться через деякий час після поховання Королеви.

Служби на честь Короля

В день проголошення нового монарха в багатьох містах Сполученого Королівства відбулись служби з нагоди цієї історичної події. Сотні людей в Оксфорді, Беркширі, на острові Уайт, Вімборні та інших містах зібрались на майданах, в громадських центрах тощо на знак визнання і підтримки Короля та шани покійній Королеві. Британці кажуть, що смерть Єлизавети ІІ – це дуже велика і непоправна втрата, але, в той же час, вітають спадкоємця на престолі і висловлюють сподівання, що “Його Величність відчує нашу любов і підтримку, яку ми, його народ, готові йому віддати”. 

На службах були присутні і українці, які своєю присутністю висловили солідарність із народом Британії. Зокрема, в Саусгемптоні службу відвідала киянка Марія Цедік, яка залишила Україну в лютому цього року після початку повномасштабної війни. Пані Марія зазначила, що Королева була знаковою особистістю не лише для всього світу, а й для нашої держави. “Її любили і поважали в усьому світі. А ми, українці, завжди будемо вдячні Королеві за підтримку України”, – каже вона. 

Інтерв’ю з Марією Цедік читайте в наступних публікаціях USP.

Цікаві факти про Короля

Принц Чарльз, а нині Король Карл ІІІ – найстарший в історії британської монархії спадкоємець престолу. Першим претендентом на трон він став у трирічному віці, після смерті свого діда, короля Георга IV.

Монарх має наукову ступінь магістра мистецтв, а також ступінь бакалавра гуманітарних наук. Є автором кількох книг про архітектуру і мистецтво.

Тоді ще принц Валійський Чарльз два роки служив на британському флоті, а до того – отримав фах пілота винищувача і військового гелікоптера. Має звання у збройних силах Австралії, Канади, Нової Зеландії, Папуа-Нової Гвінеї та Сполученого Королівства.

Королева Єлизавета не вітала розлучення сина з принцесою Діаною і одруження з розлученою Каміллою Паркер-Боулз. Її Величність запевняла, що нова дружина спадкоємця престолу не носитиме титул королеви-консорт. Тим не менше, після смерті Єлизавети герцогиня Корнуольська іменується Каміллою, королевою-консорт Великобританії або скорочено – королевою Каміллою. Стало відомо, що покійна Єлизавета надала невістці цей титул у лютому 2022 року, але зазначила, що Камілла носитиме цей титул тільки з дня, коли принц стане королем. 

#Великобританія #король #Чарльз #УСП

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live