fbpx
  • Шестимісячний пробний період дозволить фірмам скоротити роботу до 32 годин
  • Виплати працівникам, оплата залишається незмінною протягом короткого тижня
  • в пілотному проекті беруть участь щонайменше 30 компаній

Мрія проводити менше часу на роботі без скорочення зарплати ось-ось стане реальністю для більшої кількості працівників.

Пілотний чотириденний робочий тиждень у Великобританії розпочнеться в червні з близько 30 компаній, які наразі зареєструвалися на випробування. У рамках шестимісячної програми фірми дозволять співробітникам працювати 32 години на тиждень, залишаючи без змін їхні винагороди та пільги. 

Компанії можуть попросити персонал розподілити 32 години на п’ять днів.

«Перехід на чотириденний тиждень був би безпрограшним для компаній», — сказав Джо Райл, директор кампанії чотириденного тижня у Великобританії у вівторок у телефонному інтерв’ю. 

«Дослідження показали, що продуктивність підвищується разом із відповідним покращенням добробуту працівників».

Пілотна програма у Великобританії є однією з кількох у всьому світі, якими керує компанія 4 Day Week Global, яка виступає за скорочення тижня. Подібні програми мають розпочатися в США та Ірландії, а інші плануються для Канади, Австралії та Нової Зеландії, сказав Райл.

Окрім зосередженості на продуктивності, дослідники вимірюватимуть вплив на добробут працівників та оцінюють вплив програми на навколишнє середовище та гендерну рівність, йдеться у заяві 4 Day Week Global.

Програма допоможе «компаніям відійти від простого вимірювання того, як довго люди «на роботі», більш чітко зосередитися на отриманих результатах», – сказав Джо О’Коннор, керівник пілотної програми кампанії.

Джерело

COVID-19 Live