fbpx

У Великобританії в рамках наукового дослідження вперше в світі інфікували коронавірусом здорових людей.

У Великобританії вперше в світі здорових волонтерів, які ще не були вакциновані від COVID-19, інфікували коронавірусом у рамках наукового дослідження Human Challenge Programme (“Програма людського виклику”). Про це міністерство охорони здоров’я країни в неділю, 7 березня, повідомило агентству dpa. Перші ж тести було зроблено ще напередодні, 6 березня.

“Human Challenge Programme покращить та пришвидшить розробку вакцин та лікування COVID-19. Перша група добровольців почала дослідження з характеризації вірусу в лондонській лікарні Royal Free Hospital”, – заявила речниця міністерства. За її словами, відібраних дорослих добровольців у безпечних та контрольованих умовах інфікуватимуть вірусом, а медики та науковці цілодобово стежитимуть за волонтерами.

Для участі в дослідження вчені відібрали до 90 молодих та здорових добровольців, які навряд чи переноситимуть COVID-19 у важкій формі. На початковому етапі вони матимуть контакт з незначною кількістю вірусу, яка потрібна для інфікування. Мета дослідження – вивчити, як імунна система реагує на вірус, і як частки вірусу реагують на середовище.

За даними британського уряду, це перше таке дослідження, яке реалізовується в світі. Раніше таким чином вже вивчали грип та малярію, хоча в цих випадках піддослідні раніше вже отримували ліки. Німецькі науковці, однак, піддали критиці такі дослідження, стверджуючи, що в лабораторних умовах інфекція розвивається не так, як у реальному житті.

Джерело

COVID-19 Live