fbpx

Міністерство охорони здоров’я РФ дозволило провести клінічні випробування вакцини проти коронавірусної інфекції, розробленої Федеральним науковим центром досліджень і розробки імунобіологічних препаратів ім. Чумакова РАН

Про це повідомляє російський РБК з посиланням на повідомлення центру.

Розробка центру – цільновіріонна інактивована вакцина від COVID-19. У центрі пояснили, що в таких вакцинах використовуються або ослаблені віруси, нездатні викликати інфекційні захворювання, або вбиті, тобто інактивовані.

Випробування нової вакцини проводитимуться в Кірові, Санкт-Петербурзі і Новосибірську і розпочнуться найближчим часом, йдеться у повідомленні. У них братимуть участь понад три тисячі добровольців. У Центрі Чумакова відзначили, що це «відповідатиме вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я та міжнародних регуляторів і дозволить забезпечити дослідження достовірним обсягом наукових даних».

Після вакцинації добровольці будуть ізольовані в стаціонарі протягом 16 днів, за їх станом спостерігатимуть лікарі.

За словами генерального директора центру, члена-кореспондента РАН Айда Ішмухаметова, клінічні дослідження планується завершити в листопаді поточного року.

В середині серпня президент РФ Володимир Путін оголосив про реєстрацію першої в Росії вакцини від коронавірусу, розробленої НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалеї МОЗ. Вона отримала назву “Супутник V”. Зараз вакцина проходить фінальний етап випробувань. Водночас у вересні вже почалася вакцинація москвичів.

Всього у світі на коронавірус захворіли понад 31,5 млн чоловік.

Антилідерами з захворюваності лишаються США, Індія, Бразилія, і Росія.

Джерело

COVID-19 Live