fbpx

У прикарпатському сегменті соціальних мереж (Instagram, Facebook та Twitter) після початку повномасштабного вторгнення зросла частка використання української мови.

Про це йдеться у дослідженні “Українська мова у соцмережах” від Центру контент аналізу, пише Галка.

Згідно з даними дослідження станом на червень 2022 в Івано-Франківській області частка постів українською мовою становить 87,2%, а російською – 12,8. Для порівняння у 2022 ця частка становила 58,1% і 41,9% відповідно.

Варто зазначити, що загалом в Україні частка постів українською мовою й надалі поступається за кількістю російськомовним дописам. Так 45% контенту – українською, а 55% – російською.

Серед соцмереж найбільш русифікованим є youtube (4,9% контенту українською). А найбільш українізованими – Instagram (71,5%) та Facebook (66,8%).

Наведені дані є приблизною оцінкою використання української та російської мов в українському сегменті соціальних мереж в червні 2022 року, себто на четвертому місяці повномасштабної війни. Для аналізу були зібрані дописи з поширених в Україні іноземних соціальних мереж Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok, в тому числі й із заборонених, але дотепер використовуваних російських платформ – VK та OK.

Було підраховано частоту вживання в кожній соціальній мережі пар слів (лексем), які мають відмінні корені в українській та російській мовах. Лексеми добиралися так, аби вони могли бути вживаними різними категоріями людей, а не лише певними групами. Приклади таких лексем: крок-шаг, червень-июнь, цукор-сахар, гарбуз-тыква, лікарня-больница. Лексеми добиралися з різних аспектів людського життя: харчування, побут, економіка домогосподарств, здоров’я
тощо.

Всього було зібрано і проаналізовано 866 тисяч дописів, які містили названі лексеми та були написані в період з 5 червня по 5 липня 2022 року користувачами, що вказали у профілі Україну своїм місцем перебування. Так само визначалися й області.

Джерело

COVID-19 Live