fbpx

Все більше українців повертається до Польщі для роботи. За даними
Фонду соціального забезпечення Польщі, тільки в липні зареєстровано на 22 тисячі іноземних трудових мігрантів більше. Всього в реєстрі 628 000 іноземців – платників ZUS (страхових внесків) і в першу чергу це українці – інформує Аналітичний департамент компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Як заявляв раніше в своєму дослідженні Аналітичний центр компанії
Gremi Personal: «Пандемія – шанс для польських роботодавців утримати трудових мігрантів, які збиралися раніше на заробітки в інші країни.

Однак якщо на державному рівні не буде більше лояльна візова програма, а також
сприяння асиміляції українців – після локдауна вони все частіше будуть вибирати не Польщу, а, наприклад, Чехію та Німеччину».
Поки що потік українців до Польщі найбільш стабільний через зручну логістику і відносно стійку економічну ситуацію в Польщі. Одночасно зростає пропозиція роботи з боку польських роботодавців в логістиці, харчовому виробництві, меблевій галузі, виробництві побутової техніки та будівництві. У цих сферах робота для українців буде до кінця року.
«Ми так само відзначаємо, що в цьому році в серпні значно менше
українців, які працюють в Польщі, стали тимчасово виїжджати в Україну, щоб підготувати дітей до нового навчального року. При цьому відчутне зростання кількості трудових мігрантів очікується з вересня, коли традиційно українці їдуть на роботу в Польщі, а польські підприємства, які працевлаштовують українців, збільшують обсяги виробництва перед новорічними святами», –
повідомляє власник компанії Gremi Personal Євген Кириченко.

Аналітичний центр компанії
з міжнародного працевлаштування Gremi Personal

Джерело

COVID-19 Live