fbpx

У Києві зафіксовано випадок сказу в безпритульної кішки. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому органі Київської міської ради визначили першочергові необхідні заходи щоб не допустити поширення сказу.

За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві 7 серпня до відділу по боротьбі зі сказом тварин доставили труп кішки. Необхідні лабораторні дослідження виявили характерне для сказу тварин свічення.

Безпритульна тварина певний час жила на території будинку відпочинку «Конча – Заспа», розташованого за адресою: Столичне шосе, 24й км. Вона пала 7 серпня, але напередодні, 5 серпня, вкусила чоловіка. Нині він отримує антирабічне лікування у одній із столичних лікарень.

Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки). Через це необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд.

Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно. У разі покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу. Адреси усіх травмпунктів столиці є на нашому сайті і на Медичному порталі КМДА.

Джерело

COVID-19 Live