fbpx

Експерти Другого національного рейтингу впливовості “Еліта України” провели масштабне дослідження і презентували 25 рейтингів найвпливовіших людей країни, серед яких один всеукраїнський.
Організатори повідомили, що складали рейтинг протягом кількох місяців: експертна група ретельно вивчала людей, які впливають у різних регіонах та у країні загалом.

Фахівці розробили низку критеріїв, за якими добирали учасників:

  • фінанси,
  • зв’язки,
  • активність
  • широта сфер впливу.

Так експерти сформували 24 рейтинги – по одному в кожному регіоні країни, а також всеукраїнський рейтинг. Їх опубліковано на офіційному сайті Національної рейтингової платформи.

Як розповіла голова оргкомітету рейтингу та голова правління Міжнародного експертного клубу Олена Овчиннікова, на перших позиціях у рейтингах представники влади та великі бізнесмени. Також до списків потрапили чиновники, депутати, культурні діячі та духовні лідери.

За словами кандидата політичних наук, виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування “Міжнародна асоціація малих громад” Олексія Буряченка, надані рейтинги абсолютно точно відображають сучасні реалії.

“До деяких позицій я поставився дещо скептично, проте загалом це дослідження відповідає сучасним реаліям, і це мене справді порадувало. Ми не можемо носити рожеві окуляри і не помічати, що еліта в Україні все ще продовжує формуватися. Справді, монополісти, великий бізнес та олігархи надто впливають на життя нашої держави, і це абсолютно об’єктивно відображено в цьому дослідженні”, – сказав він.

На впливі олігархів на всі сфери життя українців також наголосив голова комітету економістів України, громадський діяч Андрій Новак. За його словами, в умовах, коли Україна перебуває на стадії трансформації політичної та економічної системи, великий капітал не може не впливати на суспільне та державне життя, а олігархи – це не просто великі бізнесмени, це й великі роботодавці, платники податків, власники основних найрейтинговіших медіаресурсів, які помітно впливають на цілі сектори економіки.

“У наших буйних політичних та суспільних подіях вам вдалося скласти об’єктивний рейтинг. Я ретельно ознайомився з національним списком і не можу сказати, що експерти в якихось позиціях помилилися”, – наголосив Новак.

Він також зазначив, що такі рейтинги проводити корисно, оскільки вони знімають зріз суспільної ситуації в Україні на цей момент, з огляду на який можна робити аналітичні висновки та рекомендації для суспільства.

Джерело


COVID-19 Live