fbpx

Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин і ознак їхньої наявності”. Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Документ повинен сприяти скороченню рівня незадекларованої праці та легалізації зарплат співробітників. У законопроєкті пропонується визначити поняття трудових відносин і ввести принцип презумпції їхньої наявності.

Законопроєкт пропонує визначати трудові відносини за допомогою семи ознак:

робота за конкретною кваліфікацією/посадою за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;

регулювання процесу праці на постійній основі, яке не передбачає встановлення особі конкретного результату за певний період;

робота на встановленому робочому місці з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, встановлених особою, в інтересах якої проводяться роботи;

організація умов праці: надання обладнання, інструментів, робочого місця зацікавленою особою;

систематична виплата працівникові винагороди;

установка тривалості робочого часу і часу відпочинку;

відшкодування поїздок та інших фінансових витрат зацікавленою особою.

При цьому, всього трьох із семи пунктів буде достатньо, щоб робота підпадала під поняття трудових відносин. В таких умовах повинен бути складений трудовий договір, який гарантує працівнику соціальний пакет і трудові права (відпустка, лікарняний, компенсації).

“Зростання кількості офіційно оформлених працівників шляхом легалізації трудових відносин сприятиме забезпеченню їхніх соціальних потреб”, – заявив глава Мінекономіки Ігор Петрашко.

  • За даними Держстату, в січні-березні 2020 року без офіційного оформлення в Україні працювало 3,5 млн осіб. У 2018 році в тіні працював кожен третій працівник (5 млн осіб), повідомили в Держслужбі праці.

Джерело

COVID-19 Live