fbpx

Європейці розділилися на “табори миру” та “табори справедливості”

Опитування ECFR “Мир проти справедливості: майбутній розкол Європиу через війну в Україні”, яке проводилося  наприкінці травня 2022 року,  виявило зростання розриву між висловленими позиціями багатьох європейських урядів та суспільними настроями в їхніх країнах.

Результати опитування ECFR поділяють європейців на дві протилежні групи: табір «Миру» (35% людей), який хоче, щоб війна закінчилася якнайшвидше, навіть якщо це означає, що Україна йде на поступки та табір «Справедливості», який вважає, що лише явна поразка РФ може принести мир та метою є покарання Росії за її агресію та відновлення територіальної цілісності України (22%). 

Ще одна частина європейців (20% опитуваних) відмовилися вибирати між табором “миру” та “справедливості”, але все ще значною мірою підтримують дії ЄС у відповідь на війну Росії в Україні. Члени цієї групи  поділяють антиросійські почуття табору Справедливості, але також стурбовані ескалацією – як табір Миру.

Зазначається, що найближчими місяцями зросте тиск на цю третю групу, щоб вона звільнилася від паркану.  Їхні погляди – та їхні голоси – можуть мати вирішальне значення для визначення наступних кроків Європи.

Дослідження ECFR показують, що хоча європейці відчувають велику солідарність з Україною та підтримують санкції проти РФ, вони розділені щодо довгострокових  цілей.

В Італії (52% опитуваних), Німеччині (49%), Румунії (42%), Франції(41%), Швеції (38%) громадяни підтримують мир ціною поступок Україні, натомість у Польщі – 41% громадян підтримують ідею справедливості.

 У всіх країнах, окрім Польщі, табір «Мир» більший за табір «Справедливість».

У Португалії 31 % виступають за мир, 21% – за справедливість та 30% ще не визначилися. У Великій Британії 22% громадян підтримують ідею миру та 21% – виступають за справедливість, ще 32%  – не визначилися.

Джерело

COVID-19 Live