fbpx

«Ремдесивір» не зменшує ризик померти від Covid-19 та не впливає на швидше одужання, але цим препаратом лікували Трампа.

Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження препарату «Ремдесивір», який використовують під час лікування коронавірусного захворювання. Виявилося, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати. Дослідження ВООЗ опублікували на сервері препринтів MedRxiv, передає Громадське.

Читайте також: Наступного тижня в Україні можуть з’явитися нові експрес-тести на Covid-19

Це був єдиний препарат, який мав дозвіл на спеціальне використання для лікування Covid-19 від Управління з продовольства і медикаментів США. Його також дозволили використовувати у ЄС.

Дослідження ВООЗ стосувалося понад 11 тисяч пацієнтів із 30 країн світу. Крім «Ремдесивіру», випробовували ефективність таких препаратів як гідроксихлорин, лопінавір/ритонавір та інтерферон.

Жоден із цих препаратів не допомагав пацієнтам швидше одужати й не збільшували шанси вижити після ускладнень захворювання.

ВООЗ продовжить досліджувати інші ймовірні препарати для лікування коронавірусного захворювання.

Препарат розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із Covid-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат не мав.

Крім того, цим препаратом лікували американського президента Дональда Трампа. Водночас деякі пацієнти після лікування цим препаратом скаржаться на порушення роботи нирок.

Як пише CNN, перед дослідженням ВООЗ у США заявляли, що «Ремдесивір» приблизно на третину зменшує час лікування у пацієнтів із важким перебігом хвороби, але мало допомагає тим, хто має легкі симптоми.

COVID-19 Live