fbpx
У 2021 році на Нобелівську премію миру висунули 329 кандидатів. Це третя найбільша кількість претендентів на премію за весь час її існування.

Про це повідомили на сайті Нобелівської премії.

Так, цього року на премію миру претендують 234 людини та 95 організацій. У 2021-му кількість кандидатів перевершила торішній показник ㅡ тоді на премію висунули 317 кандидатів. Однак абсолютний рекорд встановили у 2016-му, коли на Нобелівську премію миру висунули 376 кандидатів.

Імена кандидатів не можна розголошувати ні членам Нобелівського комітету, ні тим, хто висував кандидатів. Однак раніше ЗМІ повідомляли, що цьогоріч на премію висунули: президента Росії Володимира Путіна, російського опозиціонера Олексія Навального, екоактивістку Грету Тунберг, лідерку білоруської опозиції Світлану Тіхановську, колишнього президента США Дональда Трампа, Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ), протестний рух Black Lives Matter («Життя темношкірих важливі»), НАТО та Агентство ООН з питань біженців (UNHCR).

А як отримати цю премію?

Потрапити до списку Нобелівських лауреатів доволі складно. Кандидата мають право рекомендувати тільки чинні та колишні члени норвезького Нобелівського комітету, радники, призначені Нобелівським інститутом, члени національних парламентів та урядів різних країн, члени Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, а також лауреати Нобелівських премій.

Цю премію присуджують не в Стокгольмі, як звичайну Нобелівську премію, а в Осло. Сама церемонія вручення відбувається щорічно 10 грудня. 

Список номінантів не мають права розголошувати щонайменше 50 років після того, як премію присудять. Це також стосується будь-якої інформації про припущення та розслідування щодо присудження премії. Тобто, попри те, що багато людей стають відомими як «номінанти на Нобелівську премію миру», офіційно це неможливо підтвердити ще протягом десятків років.

Загалом же міжнародна нагорода «Нобелівська премія» має п’ять категорій: «фізика», «хімія», «медицина або фізіологія», «література» та «премія миру». Щорічно нею відзначають за видатні наукові дослідження, винаходи та внесок у розвиток суспільства.

Джерело

COVID-19 Live