fbpx

Кожен третій житель Росії переконаний, що Сонце обертається навколо Землі. Водночас, майже половина країни вірить у те, що ГМО-продукти викликають рак, а понад 20% вважають, що люди жили на планеті одночасно з динозаврами.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки. У результатах дослідження зазначено, що загальний рівень наукової грамодності в РФ нібито зростає, хоча деякі показники з року в рік стають гіршими. 

Зокрема, із хибним твердженням, що Сонце обертається навколо Землі, у 2007 році погоджувалося 28% респондентів, у 2011 – 32%, а у 2022 – 35%. 

До дослідження було залучено 1600 осіб віком від 18 років. Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю. Респонденти були обрані випадковим чином. 

У рамках дослідження росіянам поставили усього 6 запитань.Результати показали, що в країні переважає середній і низький рівень наукової грамотності. 

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, нещодавно було проведено дослідження, яке встановило, що українці добре розрізняють фейки і в більшості випадків довіряють офіційним джерелам.  

Джерело

COVID-19 Live