fbpx

Дві ваші програми для соціальних мереж можуть збирати багато даних про вас, і вам може не сподобатися те, що один із них робить із цим.

Про це йдеться в нещодавньому дослідженні , опублікованому минулого місяця компанією з мобільного маркетингу URL Genius, яке виявило, що YouTube і TikTok відстежують особисті дані користувачів більше, ніж будь-які інші додатки соціальних мереж.

Дослідження показало, що YouTube, який належить Google, здебільшого збирає ваші особисті дані для власних цілей, наприклад, для відстеження історії пошуку в Інтернеті або навіть вашого місцезнаходження , щоб показувати вам релевантну рекламу. 

Але TikTok, який належить китайському технологічному гіганту ByteDance, здебільшого дозволяє стороннім трекерам збирати ваші дані — і звідти важко сказати, що з цим відбувається.

За допомогою сторонніх трекерів практично неможливо дізнатися, хто відстежує ваші дані або яку інформацію вони збирають, з якими публікаціями ви взаємодієте — і скільки часу ви витрачаєте на кожну з них — до вашого фізичного місцезнаходження та будь-якої іншої особистої інформації , яку ви надаєте . за допомогою програми.

Як зазначено в дослідженні, сторонні трекери можуть відстежувати вашу активність на інших сайтах навіть після того, як ви покинете додаток.8:01Усередині квартири вартістю 44 000 доларів США в Детройті, штат Мічиган

Для проведення дослідження URL Genius використовував функцію запису активності додатків від Apple iOS, щоб підрахувати, скільки різних доменів відстежують активність користувача в 10 різних програмах соціальних мереж — YouTube, TikTok, Twitter, Telegram, LinkedIn, Instagram, Facebook, Snapchat, Messenger. і Whatsapp — протягом одного відвідування, ще до того, як ви навіть увійдете у свій обліковий запис.

YouTube і TikTok очолили інші програми з 14 мережевими контактами на кожен, що значно перевищує середню кількість шести мережевих контактів у дослідженні на додаток. Ці цифри, ймовірно, вищі для користувачів, які ввійшли в облікові записи в цих програмах, зазначається в дослідженні.

Десять трекерів YouTube були особистими мережевими контактами, тобто платформа відстежувала активність користувачів для власних цілей. Чотири з контактів були із сторонніх доменів, що означає, що соціальна платформа дозволяла кільком таємним стороннім особам збирати інформацію та відстежувати діяльність користувачів.

Для TikTok результати були ще більш загадковими: 13 з 14 мережевих контактів у популярному додатку для соціальних мереж були від сторонніх розробників. Згідно з дослідженням, стороннє відстеження все ще відбувалося, навіть якщо користувачі не дозволили відстеження в налаштуваннях кожної програми.

«Наразі споживачі не можуть бачити, які дані передаються стороннім мережам або як будуть використовуватися їхні дані», — пишуть автори звіту.

У жовтні Wired опублікував посібник про те, як TikTok відстежує дані користувачів, включаючи ваше місцезнаходження, історію пошуку, IP-адресу, відео, які ви переглядаєте, і тривалість їхнього перегляду. Згідно з цим посібником, TikTok може «вивести» особисті характеристики від вашого вікового діапазону до вашої статі на основі іншої інформації, яку він збирає. Google та інші сайти роблять те ж саме, практику, яка називається « підрахована демографічна статистика ».

У минулому TikTok був об’єктом критики за те, як компанія збирає та використовує дані, особливо від молодих користувачів , включаючи заяви про те, що компанія передала деякі приватні дані користувачів на китайські сервери.

Як зазначав CNBC минулого року,  у політиці конфіденційності TikTok  зазначено, що додаток може ділитися даними користувача зі своєю китайською материнською компанією, хоча вона стверджує, що використовує заходи безпеки для «захисту конфіденційних даних користувачів».

У 2020 році тодішній президент Дональд Трамп намагався заборонити TikTok у США через занепокоєння щодо політики безпеки даних додатка, перш ніж нинішній президент Джо Байден відкинув ці загрози та наказав переглянути потенційні загрози безпеці, які представляють іноземні програми.

Ні TikTok, ні YouTube одразу не відповіли на запит CNBC Make It відкомментувати результати дослідження.

Джерело

COVID-19 Live