fbpx

Розповідаємо про те, де українці можуть знайти легальний заробіток онлайн.

В умовах воєнного стану чимало українців втратили роботу і, відповідно, джерело доходу. На ринку праці є пропозиції, але вони не завжди відповідають можливостям чи очікуванням кандидата.

Редакція “Сьогодні” розбиралася, як українці можуть швидко та легально заробити, навіть не виходячи з дому.

Фриланс

Очевидно, що одним з найпривабливіших видів роботи є фриланс – не потрібно ходити в офіс і можна шукати нові та цікаві проєкти. Звичайно, така робота потребує посидючості та витримки, адже часу гаяти не варто, а проєкти рано чи пізно закінчуються.

В Україні доступно кілька сервісів, які допомагають фрилансерам знайти роботу, а замовникам – виконавця. Є як довгострокові, так і короткострокові проєкти. Понад тисячу гривень за день можна заробити:

  • тим, хто вміє вести інтернет-магазини;
  • перекладачам з або на іноземні мови;
  • SMM-менеджерам;
  • репетиторам;
  • авторам рекламних текстів тощо.

Копірайтинг

Популярністю користуються й послуги копірайтерів у різних сферах. Це може бути як один проєкт на фриланс, так і довгостроковий контракт. Досить часто копірайтерів наймають компанії, які виготовляють і у такий спосіб хочуть прорекламувати власну продукцію.

Зазвичай замовлення є на кількість символів або слів, текст має бути грамотним та якісно написаним. У середньому, платять 60 грн за матеріал на 1000 символів.

Краудсорсингові майданчики

Останнім часом популярності набирають краудсорсингові інтернет-майданчики, які дозволяють фахівцям продавати свої послуги, наприклад Amazon Mechanical Turk (MTurk). Якщо людина добре знає англійську, зможе виконувати поставлені завдання та розв’язувати завдання, з якими не справляються комп’ютери.

Виконавцям пропонують різні завдання – від створення опитувальників до заповнень транскрипцій та описів для пошукових систем. Залежно від обсягу та складності роботи, можна заробити на одному завданні від кількох до 50 доларів.

Опитування за гроші

Інший варіант, пов’язаний з проходженням опитувань за гроші. Найкраще заробляють ті, хто заповнюють анкети для іноземних компаній, тож і тут знадобиться знання англійської, щоб добре заробити.

Різні опитування оцінюють від 1 до кількох доларів. На деякі з них потрібно кілька хвилин, на деякі – пів години або більше. В середньому на одному опитуванні можна заробити до 60 гривень з миттєвою оплатою онлайн.

Продаж товарів у Мережі

Західні платформи зразка Etsy дають можливість продавати власні вироби ручної роботи – аксесуари, іграшки, предмети декору, вишиті сорочки чи картини, посуд та інші. Головне, щоб вони мали унікальний дизайн та були створені автором.

Кожен продавець встановлює власні ціни на товари, але з кожної покупки платформа бере комісію 5% від суми. Потрібно також відкрити PayPal-рахунок. Якщо продукція актуальна та якісна, цілком реально заробити понад 1000 грн за день.

Робота під час війни

Раніше редакція “Сьогодні” поспілкувалася з аналітиками кадрового порталу grc.ua та розпитала, на кого зараз є попит на ринку праці. Найбільше вакансій пропонують у сферах продажів, ІТ, інтернету і телекому.

Частина вакансій розрахована на студентів та спеціалістів без досвіду. Потребують також водіїв і працівників у сфері логістики, робітників та маркетологів. Поступово більшає вакансій у сфері медицини, будівельній та сільськогосподарській.

Водночас складно знайти роботу зараз страхівникам, юристам, освітянам, працівниками сфери готельно-ресторанного бізнесу, спортивних клубів і салонів краси. Найбільше актуальних пропозицій у Києві, Львівській та Дніпропетровській областях. А найвища конкуренція у Харківській та Запорізькій областях, де на одну вакансію припадає в середньому 17-19 кандидатів.

Джерело

COVID-19 Live