fbpx

Стійкість до антибіотиків є поширеною і часто смертельною серед дітей з пневмонією в Бангладеш. Згідно з новим дослідженням міжнародної групи вчених, які представили свої результати в журналі Open Forum Infectious Diseases, подібна проблема може поширитися на весь світ.

Дослідження очолив Мохаммод Джобайер Чисти. Він зазначає, що в США та інших країнах з високим рівнем доходів стафілокок, стрептокок і Haemophilus influenzae є найбільш частими бактеріальними причинами пневмонії. Зазвичай з їх лікуванням антибіотиками проблем не виникає.

Проте вивчення медичних карт понад 4000 дітей віком до п’яти років з пневмонією, госпіталізованих у період з 2014 по 2017 рік у Бангладеші, показало, що картина бактеріальних інфекцій змінюється. Стафілококи і стрептококи зустрічалися рідше. 77% інфекцій були пов’язані з грамнегативними бактеріями, включаючи Pseudomonas, E. coli, Salmonella і Klebsiella.

“На жаль, грамнегативні бактерії відомі своєю стійкістю до антибіотиків”, – розповідає доктор Джейсон Харріс, співавтор дослідження.

Близько 40% грамнегативних бактеріальних інфекцій в цьому дослідженні не піддавалися лікуванню антибіотиками першого і другого ряду, які зазвичай використовуються для лікування пневмонії. Ще більш тривожна тенденція простежувалася в показниках смертності. Діти з такими інфекціями вмирали в 17 разів частіше.

Харріс вважає, що ці результати є чітким доказом того, що стійкість до антибіотиків може найближчим часом стати смертельною загрозою для всього світу.

Джерело

COVID-19 Live