fbpx

Світовий попит на срібло цьогоріч зросте на 16% до 1,21 млрд унцій, що створить найбільший дефіцит за останні десятиліття.

Про це пише Reuters із посиланням на заяву Інституту срібла.

За прогнозами інституту, використання срібла в промисловості, для виробництва ювелірних виробів і столового срібла, а також злитків і монет для роздрібних інвесторів досягне рекордних рівнів.

Автовиробники використовують більше срібла, оскільки кількість електроніки в автомобілях збільшується, але на цей сектор припадає лише близько 5% від загального попиту. На сонячні панелі припадає близько 10% попиту на срібло.

Попит в Індії майже подвоївся в 2022 році, оскільки покупці скористалися низькими цінами, щоб поповнити запаси, виснажені в 2020 і 2021 роках.

Інститут срібла прогнозував дефіцит в 194 мільйони унцій в цьому році в порівнянні з 48 мільйонами унцій в 2021 році.

Попит, ймовірно, впаде в наступному році, заявив аналітик консалтингової компанії Metals Focus Філіп Ньюман.

Кількість срібла, що зберігається в сховищах в Лондоні і Нью-Йорку, що контролюється біржею COMEX і Лондонською асоціацією ринку дорогоцінних металів, в цьому році впала приблизно на 370 мільйонів унцій – або на 25%.

Але Ньюман сказав, що срібла залишилося ще багато. “У вас все ще є значні запаси”, – сказав він. “Я не думаю, що це викликає занепокоєння”, – запевнив аналітик.

Ціни на срібло в цьому році впали приблизно на 10% до 21 долара за унцію, переважно через те, що фінансові інвестори продавали срібло у відповідь на зростання прибутковості американських облігацій і зміцнення долара.

#дефіцит #срібло #ціни

Джерело

COVID-19 Live