fbpx

Прибуток великих компаній уперше за 18 місяців може скоротитися на 8% у третьому кварталі цього року через поширення “індійського” штаму коронавірусу. Про це йдеться в дослідженні Reuters, яке опубліковано 25 серпня.

Ситуація з коронавірусом спричинила стиснення мереж постачання і збільшення вартості трудових ресурсів. Потужні бюджетні стимули для відновлення економіки створили високий споживчий попит у другому кварталі року, повідомило агентство.

Компанії зіткнулися з перебоями в постачанні та падінням запасів. Вони вимушено підвищили ціни, щоб компенсувати зростання виробничих витрат, ідеться у звіті.

Сукупний чистий прибуток 2542 світових компаній із капіталізацією понад $1 млрд сягнув рекордного значення $734 млрд. Але у третьому кварталі цей показник може скоротитися на 8% (до $678,2 млрд), попередили аналітики.

У липні виробництво в Китаї та зростання роздрібних продажів різко скоротилися через нові спалахи COVID-19 і повені. В аналізі агентства ідеться про вплив на економічну ситуацію дефіциту мікросхем, який торкнувся автоіндустрії та виробників смартфонів.

Опитані Reuters аналітики пояснили, що найгострішою проблемою на сьогодні є втрата продажів через проблеми з ланцюжком постачань.

Прибуток європейських та азійських компаній упаде на 10,3% і 9,6%. У нерухомості, фінансовому та споживчому секторах прогнозують зниження прибутку на 22,2%, 18,8% і 16,2% відповідно, пише Reuters.

Контекст:

  • Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
  • У зв’язку з карантином, введеним для боротьби з поширенням вірусу, у багатьох країнах закрили підприємства, що спровокувало масштабну економічну кризу. За оцінками МВФ, це найсерйозніша криза з часів Великої депресії.
  • За даними МВФ, 2020 року глобальна економіка через пандемію коронавірусу скоротилася на 3,5%.
  • У березні 2021 року заступник директора МВФ Джеффрі Окамото заявив, що після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, світова економіка відновлюється швидше, ніж очікували.
  • ВООЗ попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта” починає домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними організації, цей штам зафіксували вже у 148 країнах.

Джерело

COVID-19 Live