fbpx

Світове багатство потроїлося за останні два десятиліття, причому Китай випередив США і посів перше місце. Про це пише Bloomberg із посиланням на звіт аналітиків Глобального інституту McKinsey (MGI).

Інститут провів дослідження національних багатств 10 країн, на частку яких припадає 60% світових доходів.

Згідно з дослідженням, світовий капітал у всьому світі зріс із $156 трлн у 2000 році до $514 трлн у 2020 році.

“Зараз ми багатші, ніж будь-коли”, – підкреслив партнер MGI Ян Мішке в інтерв’ю Bloomberg.

На Китай припала майже третина приросту. Його багатство різко зросло з $7 трлн у 2000 році до $120 трлн у 2020 році. Економічне піднесення Китаю пов’язують зі вступом до Світової організації торгівлі.

Багатство США збільшилося понад удвічі – на $50 трлн – до $90 трлн. В обох країнах понад дві третини всього багатства належить 10% домогосподарств, причому їхня частка зростає.

Крім Китаю та США до дослідження McKinsey включили – Німеччину, Францію, Велику Британію, Канаду, Австралію, Японію, Мексику та Швецію.

Німеччина та Франція показали скромніше зростання капіталу на 14 трлн, а Велика Британія — на $7 трлн за останні 20 років.

За підрахунками McKinsey, 68% вартості активів світу зберігається у нерухомості. Різке зростання чистої вартості активів за останні два десятиліття випередило зростання світового ВВП. Причина – зростання цін на нерухомість, спровоковане зниженням відсоткових ставок.

Зростання цін на нерухомість може збільшити ризик фінансової кризи, подібної до тієї, що вибухнула в США в 2008 році після бульбашки, що луснула, на ринку житла. Китай може зіткнутися з аналогічними проблемами через борги таких забудовників, як Evergrande.

Згідно з дослідженням, щоб вирішити це питання, потрібно, щоб світове багатство перетекло в більш продуктивні інвестиції, які збільшують світовий ВВП.

Якщо нічого не зміниться, то гіршим сценарієм буде обвал цін на активи, який знищить до третини світового багатства.

  • З 2000 року кількість людей зі статками від $10 000 до $100 000 збільшилася втричі – з 507 млн у 2000 році до 1,7 млрд осіб у середині 2020 року. Водночас за час пандемії коронавірусу статки десяти найбагатших людей світу зросли на $540 млрд, до $11,95 трлн. Також до вересня 2020-го у світі з’явилося 18 нових мільярдерів.

Джерело

COVID-19 Live