fbpx

Вчені отримали “ідеальний чоловічий контрацептив”. В цей час він випробуваний тільки на тварин.

Що відомо про нову речовину

Тріптерігіум Вілфорда довгий час використовувався китайськими цілителями для лікування ревматоїдного артриту. Але в 1983 році лікарі помітили, що чоловіки, які приймають його понад три місяці, страждають від безпліддя.

У них знижувалася кількість сперматозоїдів і зменшувалася їхня рухливість. Після цього вчені досліджували сотні хімічних сполук, які містить тріптерігіум, в надії знайти компонент, який працює проти сперми.

Автори нового дослідження підтвердили ефективність одного з них – тріптоніда – в дослідженні на тваринах. Вони припускають, що мета тріптоніда – один з білків сперматід.

Як діє новий контрацептив для чоловіків

У дослідженні при прийманні тріптоніда один раз на день самці мишей ставали безплідними через три-чотири тижні, а самці мавп – через п’ять-шість тижнів. Експериментальний препарат деформував 100% сперматозоїдів піддослідних тварин. Сперматозоїди більше не могли рухатися до яйцеклітини.

Вчені вважають, що цей компонент схожий на ідеальний чоловічий контрацептив, який пригнічує сперматозоїди, не виснажуючи резерв клітин яєчок. Новий компонент – не гормональний засіб. Тому автори дослідження чекають, що у нього не має бути побічної дії на настрій і поведінку. При випробуванні на тваринах у тріптоніда токсичних ефектів не виявили.

Контрацептивна дія тріптоніда оборотна, здатність до зачаття поверталася до тварин через шість тижнів після припинення приймання. Вчені сподіваються почати випробування нового чоловічого контрацептива незабаром.

Джерело

COVID-19 Live