fbpx

Україні потрібно налагодити власне виробництво вакцин, це питання безпеки, вважає міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“У нас протягом 29 років знищувалося все, що стосується виробництва вакцин. Ще з радянських часів ми мали відповідні потужні інститути, потужну наукову базу, виробництво вакцин. А потім це все почало знищуватися. І зараз, дивлячись на те, що почало відбуватися після того, як світ дізнався про COVID-19, ми зрозуміли, що нам дуже потрібне власне виробництво вакцин. Це одне з питань, щодо якого мені поставив завдання президент України під час обговорення – що саме нам треба зробити з точки зору безпеки країни. Усім зрозуміло, що якщо країна має своє виробництво вакцин, ми менш залежні від когось”, – заявив міністр

Степанов розповів, що минулого тижня провів зустріч із представниками українських фармпідприємств та вченими.

“У нас є чітке розуміння щодо початку виробництва вакцин на території країни на наших потужностях. З іншого боку, це завдання максимально створити умови для наших науковців, щоб вони почали створювати вакцини. Я вважаю, що вони 100% здатні це зробити, просто їм треба створити умови, чим ми й почали займатися”, – додав глава МОЗ.

12 квітня головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що президент України Володимир Зеленський готовий виплатити $1 млн украинским науковцям, які винайдуть ліки або вакцину від коронавірусу. Доктор біологічних наук, чинний член Національної академії наук України Сергій Комісаренко зауважував, що такі дослідження коштуватимуть мінімум $100 млн, крім того, в Україні немає сертифікованих лабораторій необхідного рівня захисту.

Протягом восьми місяців після початку пандемії коронавірусу у світі розробляють більше ніж 200 потенційних вакцин, заявив 31 липня гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус.

11 серпня президент РФ Володимир Путін заявив про реєстрацію першої у світі вакцини від коронавірусної інфекції.

Провідний американський експерт з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі висловив сумніви щодо наявності в Росії вакцини, готової до використання проти COVID-19.

Джерело

COVID-19 Live