fbpx

Індекс споживчих настроїв в Україні в червні 2020 року склав 65,1 п. Порівняно з травнем індекс впав на 11,2 п.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

За даними дослідження, індекс поточного стану стабільний і становить 54,8. Індекс економічних очікувань у червні зменшився на 18,8 п. і склав 71,9.

Безробіття. У червні показник індексу очікуваної динаміки безробіття залишається стабільним і становить 153,2, що на 1,4 п. вище від показника минулого місяця.

Індекс інфляційних очікувань зріс до 183,0, що на 17,6 п. вище за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців дещо погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 6,2 п. – до значення 142,7.

У червні 2020 року порівняно з докарантинним березнем 2020 року індекс споживчих настроїв втратив 8 процентних пунктів.

Найбільшого падіння зазнав Індекс оцінки поточного матеріального становища (на 14. п.). На 11 п. знизився індекс доцільності робити великі покупки.

“Таким чином, за час карантину споживачі відчули погіршення матеріального становища і стали більш обережними щодо великих покупок. Водночас індекс очікувань щодо майбутнього особистого доходу в червні залишився на рівні березня: споживачі сподіваються на повернення доходу на звичний рівень в результаті відкриття економіки після карантину”, – коментують аналітики Info Sapiens.

 

Джерело

COVID-19 Live