fbpx

Помірна та інтенсивна фізична активність пов’язана зі зниженням ризику неінфекційних захворювань та смертності. Однак, чи впливає стан серцево-судинного здоров’я на взаємозв’язок між фізичною активністю та результатами здоров’я, невідомо. 

Але дослідження Radboud University Medical Center в Нідерландах показали, що збільшення фізичної активності особливо корисні для людей з серцево-судинними захворюваннями.

Для дослідження вчені використовували дані зібрані з 167 729 осіб, які проживають у Північних Нідерландах. Вони порівняли зв’язок між фізичною активністю та серйозними несприятливими серцево-судинними подіями, а також смертністю від усіх причин серед здорових людей, осіб з підвищеним рівнем серцево-судинних факторів ризику та осіб із серцево-судинними захворюваннями.

Дослідники виявили, що збільшення фізичної активності знижує ризик смертності у всіх групах. Однак користь для здоров’я, як виявилося, вище певного обсягу фізичної активності у здорових людей і тих, хто має фактори ризику серцево-судинних захворювань. 

У пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями дослідники не виявили жодних доказів обмеження верхньої межі фізичної активності, вище якої немає ніякої користі для здоров’я. 

Дослідження було обмежене тим, що воно спиралося на дані про фізичну активність учасників, які самі повідомляли, тому для подальшої перевірки результатів необхідні майбутні дослідження.

За словами авторів, ці результати свідчать про те, що пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями слід заохочувати до фізичної активності, а рекомендації щодо фізичної активності не повинні обмежувати заняття спортом.

Джерело

COVID-19 Live