fbpx
Студентство завжди вважалось найпрогресивнішим прошарком суспільства. Проте студентська пора обмежується періодом у кілька років, після чого колишні студенти входять у цілком доросле життя та впливають на розвиток суспільства. Яким стане ринок праці з переходом сьогоднішнього студентства в активний робітничий клас та чи вплине це на поведінку роботодавців?

Сучасні студенти є представниками покоління так званих зумерів. Існує теорія, що кожне покоління формується під впливом подій і настроїв суспільства, має спільні риси, цінності та погляди на життя. Покоління Z – молодь віком від 18 до 24 років – цінує свободу, розвиток, відкритість, необмеженість можливостей та усвідомленість. Окрім цього, вони активні, намагаються приносити користь суспільству та майбутнім поколінням, вони диджиталізовані, здатні сприймати великі масиви інформації та намагаються бути в тренді глобальних тенденцій. Стабільність і рутина змушують їх швидко змінювати сферу діяльності. Work/life balance для них – не просто модний термін, а філософія і форма життя.

Не варто сприймати їх як несерйозне покоління, яке проводить час виключно у смартфонах і не здатне довго затримувати свою увагу на конкретних речах. Їхні зухвалість та неординарність спричиняють пошук нестандартних підходів для вирішення завдань. Їхні особисті амбіції, зокрема кар’єрного розвитку, можуть стати у пригоді для розвитку бізнесу. Вони можуть активно залучатися у роботу, якщо сприймають її як улюблену справу. Вони готові брати на себе відповідальність та бути ініціативними. Їхні гнучкість і здатність навчатися дозволяють їм швидко опановувати нові навички та професії.

За кілька років представники покоління Z становитимуть вагому частку трудового ресурсу країни. А якщо врахувати зниження рівня народжуваності у 90-х роках, міграцію населення, високий рівень смертності в Україні й, як результат, високі темпи скорочуваності населення, то незабаром у нас почнеться брак робочої сили різного рівня кваліфікації. Компаніям, аби залучити до своїх команд молодих перспективних співробітників, потрібно буде змінювати формати зайнятості, корпоративні культури, мотиваційні програми та впроваджувати інновації у робочі процеси.

Дослідний центр кадрового порталу grc.ua провів дослідження* та з’ясував фактори, які стають визначальними при виборі роботи молоддю.

Існує стереотип щодо того, що для молоді зарплата є ключовим фактором при виборі роботи. Проте дослідження показують, що зумери не такі прагматичні, як, наприклад, працівники вікової групи 36-45 років. Для них велике значення мають також професійний розвиток і можливість кар’єрного зростання. Робота «за ідею» для зумерів теж можлива. Щоправда, цей термін вони тлумачать інакше, аніж старше покоління. Це не робота кілька місяців без збереження заробітної плати заради високої ідеї, а, наприклад, зменшення своїх зарплатних апетитів заради залученості до цікавого проєкту чи стартапу.

Молодь цінує власний комфорт на робочому місці. Для них важлива перспектива обирати зручний графік роботи. Не останню роль при виборі роботи відіграє також приємна атмосфера в колективі, робоча спільнота, яка поділяє ті самі цінності та має схожі інтереси, можливість залишатися у звичних каналах і формах комунікації.

Отже, вже сьогодні можна спрогнозувати зміни на ринку праці, які спричинять за кілька років нинішні студенти. Молоде прогресивне покоління має всі шанси стати новою генерацією співробітників, яка працює заради результату, цінує ефективність і власний комфорт. Вони очікують від роботодавця розуміння, надійності та справедливої мотивації. Компанії, аби відповідати вподобанням молоді, будуть вимушені ставати більш гнучкими та людяними, трансформувати свої корпоративні культури, давати співробітникам можливості для створення особистого професійного бренду, побудови кар’єри, визнавати результати їхньої роботи та справедливо оцінювати.

Джерело

grc.ua/article/29556?utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=vis_181121&utm_content=1st_vis_181121

COVID-19 Live