fbpx

Стрімке зростання захворювання на коронавірус минулого тижня, в столиці зумовило необхідність вжиття додаткових обмежувальних заходів. Однак, як завжди в таких ситуаціях і буває – ані влада, ані бізнес не були готові до… вже другого за останній рік великого локдауну.

“Без бумажки – ти букашка…”

Перша інформація про запровадження нових карантинних обмежень для Києва з’явилася ще в середу, 31 березня. Втім, конкретного алгоритм дій щодо реалізації цього масштабного плану був остаточно сформований міською владою лиш в п’ятницю по обіді.

Зокрема, мова йшла про можливість здійснення поїздок лише працівниками “критичної інфраструктури”. Водночас, на сайті Київради, в описі до отримання спецперепусток було також зазначено і про те, що керівник підприємства повинен сам обґрунтувати необхідність отримання його працівниками спецперепусток. Тобто, фактично допускалась можливість отримання таких “квитків щастя” всіма бажаючими, хто зміг би належним чином обґрунтувати потребу у такому ось квиточку.

Задля уникнення транспортного колапсу (а його уникнути на ранок понеділка таки не вдалося і сьогодні, 6 квітня ситуація виглядала не краще) всім роботодавцям столиці було наполегливо рекомендовано перевести своїх працівників на дистанційну роботу. Але, знову таки ж, як показав ранок двох перших робочих днів локдауну  – таких рекомендацій мало хто дотримав.

Що по чому?

Тотальне небажання окремих роботодавців втрачати ще не зароблені гроші, поставив багатьох киян один на один з проблемою пересування містом. Кількість “несвідомих” підприємців яскраво демонструє попит на послуги таксі вранці 6 квітня. Подекуди, він перевищував пропозицію (всі наявні машини) в 10 разів!!

Ну, за законами тієї ж економіки – зростання попиту прямо пропорційно зростанню ціни. Так, поїздка з Борщагівки на Дарницю в перший день нових обмежень вартувала рекордні 1485 грн!! А взагалі, як кияни добиралися до своїх робочих місць в понеділок читайте в нашому матеріалі “Перший день транспортного локдауну в Києві почався з пробок і зростання цін на таксі”.

Звісно, що ця ситуація не могла породити й “зворотньо направлений” попит, а також привабити людей, які хотіли б з нього поживитися. І якщо на вихідних сумнівні оголошення з продажу спецквитків майоріли лише на сайтах оголошень, то тепер дерибан перепусток “вийшов у світ”.

Мешканці Оболоні надіслали до редакції UA-Times оголошення, які, за їх словами, їм кидали просто в поштові скриньки!!??? Вартість перепустки в громадський транспорт тут складала 200 грн., з яких 50 грн. – передплата. Видача перепустки – 1 день.

Злочин і кара

Ажіотаж щодо перерусток на продаж не пройшов осторонь і профільного департаменту відповідального в столиці за організацію роботи громадського транспорту в “карантинному режимі”. Так, офіційна заява з цього приводу була оприлюднена на сторінці міської влади ще в п’ятницю – 2 квітня.

Мова йде про звернення Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до правоохоронних органів з вимогою розслідувати факти незаконного продажу в мережі Інтернет спецквитків для проїзду в громадському транспорті.

Реакція оборонців правопорядку, як не дивно, не змусила себе довго чекати. Уже в понеділок Київська міська прокуратура опублікувала на своїй офіційній сторінці в Фейсбук інформацію про затримання киянки, яка збувала спеціальні перепустки за гроші.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що дівчина розмістила у соціальній мережі «Facebook» інформацію про продаж спецквитків для проїзду в громадському транспорті з довідкою про працевлаштування в одній із лікарень м. Києва”, – йдеться у повідомленні. Вартість перепустки так само складала 200 грн. У разі доведення вини, тепер дівчині загрожує обмеженням волі на строк до двох років.

Свіжа статистика

Оскільки кияни продовжують ігнорувати обмежувальні заходи, в столиці поки що не змінилася картина з захворюваністью на коронавірус. Згідно з даними станом на 6 квітня 2021 року, за минулий день додалося 1 432 підтверджених випадки захворювання на коронавірус (загалом 169 100). Серед нових хворих – 805 жінок віком від 18 до 94 років, 576 чоловіків віком від 18 до 91 років, 25 дівчаток від 15 днів до 15 років та 26 хлопчиків від 1 до 17 років. 39 киян не пережили наслідки зараження, загалом в Києві померли 3 656 людини.

Найбільше випадків захворювання виявили в районах: Дарницькому (320), Деснянському (246) та Дніпровському (163), повідомляється на ФБ-сторінці мера Києва.

Джерело

COVID-19 Live