fbpx

Російські соціологи знайшли зв’язок між віком росіян, їх добробутом та ставленням до війни проти України. Виявилося, що старша людина, що вищі її доходи і що більше він задоволений станом справ у Росії, то більше ймовірність, що він схвалює так звану “спецоперацію” і хоче її продовження.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного соціологічною групою Russian Field у різних регіонах РФ 2-5 травня. В опитуванні брали участь 1609 осіб, причому дослідники заявляють про численні відмови від участі та переривання опитувань.

Так, успішно завершилися лише 5,5% дзвінків, тобто на одну заповнену анкету припало 17 відмов. У зв’язку з цим соціологи вважають, що жителі Росії бояться говорити на тему війни і менш щирі, тому результати опитування можуть “не повною мірою” відображати реальну думку громадськості.

Але навіть такі результати демонструють “помітний” розкол у суспільстві щодо війни в Україні та задоволеності ситуацією в РФ. Більшість учасників опитування підтримують війну, однак у розрізі різних соціальних категорій їхній відсоток помітно відрізняється, зазначають російські соціологи.

За підсумками опитування, однак задоволені ситуацією у Росії 54%, незадоволені – 40%. Серед людей старших 60 років задоволених 59%, незадоволених 41%, а серед молоді до 29 років – 48% та 47% відповідно.

Серед людей з низьким рівнем доходу, яким не вистачає грошей навіть на їжу, 71% незадоволені станом справ у країні, а серед найбагатших, тих, хто може дозволити собі практично всі, 71% задоволені ситуацією.

У успішності “спецоперації” тією чи іншою мірою впевнені 56%, неуспішною її вважають 21%. При цьому серед перших 77% вважають, що її потрібно продовжувати. З людей старших 60 в успішність вірять 59% і лише 45% людей віком до 29 років.

Серед найбіднішого населення в успішний перебіг війни вірять 39%, а серед найбагатших – 70%. У той же час, загальний відсоток тих, хто вірить у те, що війна йде для РФ добре, з середини квітня знизився на чотири пункти, зазначають російські дослідники.

Учасників дослідження також запитували, який результат війни вони вважали б за перемогу. Питання було відкритим. “Багато хто сказав, що це повна ліквідація української державності, проте набагато більше людей не могли дати чіткої відповіді, говорили про “виконання цілей”, не уточнюючи їх”, – повідомили соціологи.

Крім того, за продовження війни висловилися опитані 54% росіян. І лише 33% хотіли б переходу до мирних переговорів. Серед людей старших за 60 продовження війни хочуть 68%, а мирних переговорів – 22%. Серед людей до 29 років – 32% та 52% відповідно. З багатих на продовження “спецоперації” хочуть 74%, а серед найбідніших – 47%.

Джерело

COVID-19 Live