fbpx

В Україні смертність весняної хвилі пандемії COVID-19 перевищила осінню.

Про це йдеться в дослідженні НАН України, яке провели 10–16 березня 2021 року.

Повідомляється, що попередній середньотижневий рекорд смертності був зафіксований 12 грудня (225 смертей на добу), проте це число з’явилось у статистиці завдяки тому, що до реєстру довнесли давні смертельні випадки.

 

У НАН зазначають, що насправді середньотижневе число зареєстрованих смертельних випадків ніколи не перевищувало 205 нових смертей на день. Водночас сьогоднішнє ж число не пов’язане із затримками реєстрації нових смертельних випадків, тому “можна стверджувати, що смертність цієї хвилі вже перевищила осінню”.

Зараз піковий період кількості госпіталізацій та летальних випадків минають Івано-Франківської та Закарпатська області. У НАН прогнозують, що загалом в Україні пікових значень іще не досягнуто, тож зростання смертності слід очікувати щонайменше до початку квітня.

Зазначається, що стрімке зростання смертності викликає найбільше занепокоєння.

Крім того, перевищила максимум осінньої хвилі кількість пацієнтів у лікарнях (йдеться як про підтверджених хворих, так і про підтверджених та хворих з підозрою). Нового максимуму сягнуло число хворих, які потребують подачі кисню, та число хворих на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ). Впритул наблизилося до максимумів число хворих у відділеннях реанімації.

Джерело

COVID-19 Live