fbpx

«НВ Бізнес» спільно з Korn Ferry проаналізував рівень заробітних плат в Україні, в порівнянні з Польщею, Німеччиною та США, а також мови програмування, фахівці в яких користуються найбільшим попитом.

Korn Ferry — міжнародна компанія у сфері організаційного консалтингу та досліджень ринку праці (зокрема, проводить дослідження для журналу Fortune 500). Заснована в 1969 році і на сьогодні має 104 офіси в 52 країнах світу.

Інфографіка: НВ

Цікаво, що по більшості позицій зарплати в Україні перевищують пропозиції в Польщі. Однак потрібно враховувати, що суми по Україні вказані після вирахування податків, а по інших країнах – суми з податками.

Інфографіка: НВ

У Korn Ferry зазначають, що середня тривалість роботи співробітника в IT-компанії в Україні становить від 3 до 5 років і лише 2% досліджених компаній фіксують тривалість більше 5 років. Найбільша плинність відзначається серед розробників і найбільш поширена причина, як і в більшості галузей — пропозиція вищої заробітної плати.

За даними Korn Ferry, зростання зарплат на українському IT-ринку наступного року складе 15%.

За даними Korn Ferry, найбільш затребуваними мовами програмування є: Java, JavaScript, C++, PHP, а також Python. Також у світі активно розвиваються нові сфери та напрямки в IT. Зокрема, з’явилися MLOps фахівці за аналогією з DevOps і DataOps експертами. Також спостерігається зростання запитів на кіберзахист.

Джерело

COVID-19 Live