fbpx

Відповідно результатів дослідження Центру опитування суспільної думки CBOS

  • 43% поляків симпатизують українцям,
  • 26% ставляться до наших громадян нейтрально
  • така ж кількість — негативно.

За останній рік кількість позитивно налаштованих до українців поляків зросла з 35 до 43%.

За словами віцедиректора Осередку східних досліджень Войцєха Кононьчука, в Польщі проживає понад 1,5 млн українців й чимало заробітчан з України приїжджають туди на сезонні роботи. Тому поляки все більше спілкуються з нашими громадянами, бо мають тісні робочі зв’язки.

До того ж згуртувала народи зовнішня загроза від Росії. Схожої точки зору дотримуються громадяни двох країн і щодо запуску російського газопроводу “Північний потік -2”.

Крім того, за останні роки значно зменшилася кількість громадян Польщі, що мають негативне ставлення до українців — з 65% в 1993 році до 26% в 2021.

В минулому році Анджей Дуда став найпопулярнішим закордонним лідером для українців, а це свідчить про взаємну симпатію між Україною та Польщею.

Як ми повідомляли, в США говорять про можливу атаку України російськими військами з півночі. Про це заявив чиновник Держдепартаменту Штатів.

На думку американської влади, не можна закривати очі на позицію Лукашенка та спільні російсько-білоруські військові навчання в лютому.

Також ми писали, що Польща головуватиме в ОБСЄ в 2022 році. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна. За його словами, пріоритетними для місії залишаються питання війни на українському Донбасі, а також як вплинула пандемія коронавірусу на суспільство в європейських країнах.

Джерело

COVID-19 Live