fbpx

У 2020 році ІТ-компанії найняли понад 4500 молодих фахівців.

Про це свідчать результати опитування порталу Dou.ua.

Як зазначається, це менше, ніж у 2019-му. У багатьох основних учасників опитування спостерігалася негативна динаміка найму початківців. Основними каналами пошуку джуніорів залишаються власні курси, рекомендації колег та job-платформи.

«Під джуніорами ми розуміємо спеціалістів без досвіду роботи або з досвідом менше як рік (у деяких компаніях такі фахівці звуться Trainee або Intern)», — сказано в дослідженні.

Співпраця з джуніорами:

  • майже всі найбільші ІТ-компанії у 2020-му почали співпрацювати з меншою кількістю початківців, ніж у 2019 році. Схоже, що це наслідки торішньої весняної кризи. У Softserve та EPAM зменшення кількості нових джуніорів на 17% і 18% відповідно;
  • 77% джуніорів знайшли роботу у трьох містах — Києві, Львові та Харкові. Загалом опитані компанії брали на роботу початківців у 23 українських містах.


Інфографіка: Dou.ua

Як і з компаніями, майже за всіма основними напрямами була негативна динаміка у 2020-му. Найпопулярнішими технічними напрямами залишилися QA, Java, Front-end/JavaScript.

Довідка Finance.ua:

  • Цього року винагорода жінок топ-менеджерів на медіані склала $ 3900, а чоловіків — $ 6550. У порівнянні з минулим роком збереглася різниця в 40% на користь чоловіків: тоді зарплати були на рівні $ 3000 і $ 5000 відповідно.
  • Через чергове посилення карантинних обмежень віддалена робота увійшла до ТОП запитів пошукачів.

Джерело

COVID-19 Live