fbpx

Родини, у яких чоловіки та жінки розділяють домашні обов’язки та обов’язки по догляду за дітьми, більше схильні народжувати дітей.

У ході дослідження виявили, що рівень народжуваності вищий у тих країнах, де чоловіки розподіляють домашні обов’язки з жінками.

А, наприклад, у Японії та Південній Кореї, де на жінок покладається більше відповідальності за дітей та обов’язки по дому, низький рівень народжуваності. Дані ОЕСР за 2019 рік показують, що жінки в Японії витрачають на домашню роботу та догляд за дітьми на 4,76 години більше, ніж чоловіки. У Південній Кореї — на 4,43 години більше.

При цьому рівень народжуваності в Японії впав із 1,36 у 2019 році до 1,34 дитини на одну жінку у 2020 році. Уряд же прагне показника в 1,8, необхідного для підтримки населення країни на стабільному рівні.

Чоловіки в Японії за законом мають право на відпустку по догляду за дитиною. Але лише 12,65% чоловіків взяли таку відпустку у 2020 році. Тоді як жінок, що змушені були залишати роботу задля догляду за дитиною — 80%.

Розподіл обов’язків  це важливо!

Раніше подібне дослідження щодо залежності рівня народжуваності від розподілу домашніх обов’язків у 2016 році провели професор Маттіас Допке з Північно-Західного університету в США і Фабіан Кіндерман з Німецького університету Регенсбурга. У 2016 році вони проаналізували досвід 19 європейських країн.

Їхнє дослідження «Чому європейські жінки кажуть «ні» народженню дітей» показало, що жінки, які беруть на себе непропорційну частку обов’язків по догляду за дітьми, менш готові знову народжувати.

У дослідженні стверджується, що на рішення про народження дитини впливає не тільки наявність пільг та підтримки від держави. А й те, як ці пільги (наприклад, відпустка по догляду за дітьми) розподіляються між чоловіками та жінками.

Джерело

COVID-19 Live