fbpx

Позитивний вплив медитації на самопочуття людини добре задокументовано, але її молекулярні механізми не повністю зрозумілі.

Вчені кафедри педіатрії Університету Флориди за підтримки Інституту внутрішніх наук Іша, Теннесі, застосували комплексний підхід системної біології, починаючи з профілю експресії генів цільної крові в поєднанні з багаторівневим біо-інформаційним аналізом, щоб охарактеризувати мережі коекспресії, транскрипції та взаємодії між білком і білком, щоб ідентифікувати специфічну для медитації базову мережу після просунутої 8-денної програми медитації.

Вони виявили, що реакція на окислювальний стрес, детоксикацію та регуляцію клітинного циклу були знижені після медитації.

Вражаюче, але 220 генів, безпосередньо пов’язаних з імунною відповіддю, включаючи 68 генів, пов’язаних із передачею сигналів інтерферону, були підвищені, без істотних змін експресії в генах запалення.

Ця потужна специфічна для медитації мережа імунної відповіді значно порушується у пацієнтів з розсіяним склерозом і важкими формами COVID-19.

Проведене дослідження забезпечує основу для розуміння ефекту медитації та припускає, що медитація як поведінкове втручання може добровільно і нефармакологічно покращити імунну відповідь при лікуванні різних станів, пов’язаних із надмірним або постійним запаленням із ослабленим профілем імунної системи.

Джерело

COVID-19 Live