fbpx

Згідно з новим дослідженням медиків, одружені люди менше схильні до розвитку деменції. При цьому дослідження показало, що шлюб захищає краще, ніж співжиття, йдеться в статті WebMD.

14-річне дослідження показало, що у розлучених чоловіків ймовірність розвитку деменції в 2,6 рази вища, ніж у тих, хто в шлюбі. Водночас у розлучених жінок ризик на 30% вищий, ніж у заміжніх.

У дослідженні взяли участь більше як 15 тисяч людей у віці 52 років і старших. Учасники не демонстрували ніяких ознак слабоумства на початку випробування. Дослідники використовували сімейний стан для прогнозування більш пізнього психічного здоров’я учасників шляхом вимірювання їх когнітивної функції кожні два роки з 2000 по 2014 роки, або особисто, або по телефону.

Дослідження довело, що розлучення може спровокувати фінансовий і емоційний стрес, який може безпосередньо впливати на розумову або когнітивну функцію. А стрес і депресія, які можуть виникнути в результаті розлучення, потенційно здатні спровокувати деменцію.

Одружені люди мають менший ризик недоумства, тому що «вони постійно взаємодіють один з одним, ведуть переговори і спілкуються, а це підтримує кору головного мозку». При цьому, за даними вчених, чоловіки, як правило, отримують більше користі від стосунків у шлюбі.

Джерело

COVID-19 Live