fbpx

Новий звіт PRB показує нижчу тривалість життя для молодих американців

Американці у віці від 15 до 24 років вдвічі частіше помирають, ніж їхні однолітки у Франції , Німеччині , Японії та інших багатих країнах, тоді як рівень дитячої смертності утричі вищий у Франції, Німеччині, Японії та інших багатих країнах .

Тільки в 2019 році в США померло майже 60 000 людей віком до 25 років , у тому числі майже 21 000 немовлят. Бідність, расова/етнічна приналежність, стать, освіта батьків, структура сім’ї та регіональне розташування є важливими факторами ризику смертності серед молодих американців, при цьому діти та молодь у південних штатах мають більший ризик ранньої смерті, йдеться у звіті.

Дослідницьку групу очолювали Річард Г. Роджерс , професор соціології та науковий співробітник Інституту поведінкових наук Університету Колорадо Боулдер , і Роберт А. Хаммер , професор соціології та співробітник Центру населення Кароліни при Університеті Північного Кароліна в Чапел-Хілл за фінансування Національного інституту здоров’я дітей та людського розвитку Юніс Кеннеді Шрайвер Національного інституту здоров’я.

«Смерть дитини або молодого дорослого – це величезна трагедія для батьків, для сімей і для нашого суспільства», – сказав Хаммер. «Як показує звіт, значну кількість молодих життів можна було врятувати за допомогою політики та заходів, спрямованих на безпеку та соціальну та економічну несправедливість, що робить ці втрати ще більш трагічними».

Хоча ще зарано повністю оцінювати вплив пандемії COVID-19 на моделі смертності, автори попереджають, що зростання проблем із психічним здоров’ям та зловживання психоактивними речовинами, з якими стикаються молоді американці в цей період, може сприяти зростанню рівня смертності після пандемії.

Інші ключові висновки включають:

  • У той час як рівень смертності серед молодих людей неухильно знижувався в інших багатих країнах, включаючи Канаду , Японію та Велику Британію , у Сполучених Штатах він залишався на місці або зростав серед усіх вікових груп до 25 років.
  • Шість із 10 штатів із найвищими показниками смертності у віці від 1 до 24 років з урахуванням віку знаходяться на півдні: Алабама , Арканзас , Луїзіана , Міссісіпі , Південна Кароліна та Теннессі .
  • Незважаючи на один із найвищих у світі рівнів доходів, у Сполучених Штатах один із найвищих показників дитячої смертності — приблизно в три рази вище, ніж у Фінляндії , Японії та Словенії , головним чином через більший відсоток передчасних пологів.
  • Економічні та расові відмінності є причинами вищих показників дитячої смертності серед чорношкірих матерів у порівнянні з білими матерями, причому рівень смертності для чорношкірих немовлят вдвічі перевищує рівень смертності немовлят, народжених від білих матерів неіспанського походження.
  • Чорношкірі та мексиканські американські діти та молоді дорослі стикаються з більшою смертністю, ніж їхні білі однолітки.
  • Проживання в сім’ї з низьким рівнем доходу або з батьками з низьким рівнем освіти підвищує ризик смерті до 25 років.
  • Суїциди та вбивства становлять 40% смертей серед молодих людей у ​​віці від 15 до 19 років. Самогубство є другою провідною причиною смерті у віці від 10 до 24 років.
  • Сполучені Штати мають непропорційно велику кількість смертей від вогнепальної зброї порівняно з більшістю своїх аналогів. У 2019 році внаслідок збройного насильства в США загинули 7 580 дітей та молодих людей віком до 25 років; 39% цих смертей були самогубствами, 61% – вбивствами. Майже третина американців, які померли від вбивства з використанням вогнепальної зброї в 2019 році, були молодше 25 років.
  • Хлопчики частіше помирають у молодому віці, ніж дівчата, значною мірою через більш ризиковану поведінку серед підлітків і молодих дорослих чоловіків.

Щоб переломити ці тенденції, автори рекомендують зменшити дитячу бідність за рахунок прямих платежів і розширення податкових кредитів, а також фінансування догляду за дітьми, дошкільних закладів, житла, харчування та охорони здоров’я. Вони також закликають усунути расові та етнічні бар’єри для покращення доступу до якісної медичної допомоги та програм репродуктивного здоров’я. Покращення лікування та профілактики психічних захворювань і зловживання психоактивними речовинами, а також вжиття широких заходів безпеки, пов’язаних із зброєю та її володінням, також можуть врятувати життя багатьох молодих людей.

Джерело

COVID-19 Live