fbpx

Вакцина BioNTech / Pfizer здатна знизити ризик потрапити в лікарню з COVID-19 на 85%, AstraZeneca – ще більше

Уже перше щеплення від коронавірусу COVID-19 істотно знижує ймовірність потрапити в лікарню з цією інфекцією. Це випливає з дослідження кількох університетів Шотландії, результати якого були опубліковані в понеділок, 22 лютого, пише Deutsche Welle.

Так, перша доза вакцини, розробленої німецькою компанією BioNTech разом з американською Pfizer, на четвертий тиждень після щеплення знижує ризик госпіталізації на 85%. А препарат від британсько-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca і Оксфордського університету – на 94%, відзначили експерти.

Подібний результат дає хорошу підставу з оптимізмом дивитися в майбутнє, наголосив керівник дослідження Азіз Шейх. Він закликав прискорити кампанію з вакцинації у всьому світі.

Великобританія приступила до вакцинації 8 грудня 2020 року. Автори дослідження проаналізували дані з цього дня до 15 лютого. За їхніми відомостями, перше щеплення з двох необхідних зробив 21% жителів Шотландії. Препаратом від BioNTech/Pfizer скористалися близько 650 000  осіб, а розробкою AstraZeneca – 490 000 осіб.

 

Вірус COVID-19  з початку пандемії виявлено більш ніж у 112 млн жителів планети, майже 2,5 млн хворих з COVID-19 померли, близько 88 млн одужали.

Країни проводять вакцинацію населення. Найбільше підтверджених заражень (понад 28 млн) і летальних випадків (понад 500 тисяч) припадає на США. У 67-мільйонному Сполученому Королівстві вірус виявлено у 4,1 млн осіб, з них близько 121 000 померли.

Нагадаємо, раніше ізраїльські вчені виявили, що вакцина Pfizer/BioNTech показала ефективність у 85% вже після першого щеплення.

Джерело

COVID-19 Live