fbpx
Кіберфахівці Служби безпеки припинили роботу «ботоферми», яка розповсюджувала фейкову інформацію про Україну. Її діяльність фінансували з території Росії.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Службовці встановили, що виконавці розмістили обладнання в орендованій квартирі в Києві. Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси використовували для створення і просування фейкових акаунтів у соціальних мережах.

Таким чином боти нібито поширювали неправдиву інформацію серед населення. Загалом СБУ виявила понад 5 тисяч фейкових акаунтів зловмисників.

Виконавці діяли в інтересах людей, які підтримували війну проти України. За задумом замовників, спотворена інформація мала впливати на свідомість людей, поширювати негативні настрої у суспільстві та дискредитувати українську владу всередині країни та за її межами.

Для організації протиправної діяльності, виконавці схеми використовували сім-картки українських операторів мобільного зв’язку. Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, телекомунікаційне обладнання, понад три тисячі сім-карток.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Наразі триває досудове слідство, встановлюють причетних до протиправної діяльності.

Що це таке?

«Ботоферми» — це компанії, які масово створюють несправжніх користувачів соцмереж і від їхнього імені пишуть тисячі коментарів. Метою таких компаній є сформувати в суспільстві певну думку, яка вигідна замовникам послуг таких «ботоферм».

У 2019 році експерти аналітичної платформи VoxUkraine разом із партнерами провели дослідження щодо кількості ботів на Facebook-сторінках найпопулярніших українських політиків. Вони проаналізували 12 мільйонів коментарів і виявили, що кожен третій залишив бот. 

В кінці лютого 2021 року СБУ викрила «ботоферми» у Львівській області. У відомстві заявили, що ботами керували спецслужби Росії. Вони працювали для «розповсюдження деструктивного контенту» в Україні. 

Джерело

COVID-19 Live