fbpx

“Шукаємо співробітника 18 років, з досвідом 50 років та здатністю приручати драконів”, – жартують користувачі соціальних мереж у пошуках роботи. Насправді ж, роботу можна отримати попри відсутність досвіду. Великі міжнародні компанії зацікавлені у свіжому погляді, готові розвивати та навчати кадри з нуля.

Розбираємося у тому, як молоді фахівці можуть добитись кар’єрного успіху та чому їм буде цікаво працювати у корпораціях.

Чого хоче молодь

За даними дослідження Deloitte Global Millennial Survey 2020, покоління “міленіалів” та “зетів” найбільше хвилюють питання зміни клімату та захисту навколишнього середовища. В роботі ж для них важлива інноваційність та екологічність компанії. Глобальні компанії адаптуються до цих цінностей. Запит на екологічність навіть перетворився у тренд: Adidas випустив кросівки з переробленого сміття Світового океану, а IKEA перевела асортимент ламп та світильників на світлодіодні джерела світла.

Більш того, молоді співробітники не готові важко працювати тільки заради грошей – роботу вони розглядають як джерело щастя та розвитку. Аби залучити та утримати їх, міжнародні корпорації пропонують різноманітні стажування та практики. Наприклад, інноваційний лідер тютюнової галузі Філіп Морріс щороку запрошує українських студентів на безкоштовне навчання в Online Business Academy. Після його закінчення можна потрапити на одну з оплачуваних програм стажування: ASPIRE або INKOMPASS і почати рухатися по кар’єрних сходах.

Розшукується новачок: як молодий спеціаліст може реалізувати себе у корпорації

Кар’єрні сходи у міжнародній компанії

Потрапити на роботу, досягти успіхів та відчути себе щасливим у великих компаніях більш ніж реально. Стажери й молоді фахівці активно розшукуються роботодавцями, особливо задля нестандартного підходу до роботи та “свіжого погляду”.

Переваг працювати у великій корпорації безліч: фахівці отримають комфортні умови, налагоджені робочі процеси та стабільний заробіток. У великих компаніях молодий фахівець так чи інакше познайомиться з професіоналами галузі та заведе корисні контакти, навчиться працювати у великому колективі та відчує переваги командного духу.

Андрій Старченко, Manager Commercial Programs RRP Філіп Морріс Україна, отримав роботу в компанії ще в студентські роки, потрапивши на студентські програми стажування. За його словами, професійному зростанню допомогла щира зацікавленість у роботі, сміливість ставити запитання та вміння отримувати на них відповіді, а також рішення складних завдань й реалізація проєктів.

Розшукується новачок: як молодий спеціаліст може реалізувати себе у корпорації

Очікування та реальність: кого шукають компанії

За словами Андрія Старченка, для старту важливо володіти іноземною мовою, бути готовим розвиватися, освоювати нові знання та шукати можливості. Перед співбесідою потрібно дізнатися про компанію, її досягнення та ініціативи й проявити інтерес до роботи, бути готовим відповідати на питання і розповідати про свої вміння.

У великих компаніях ніхто не чекає від новачка, що він прийде і відразу буде вміти все. Там усвідомлюють, що в нового співробітника мінімум досвіду, та готові його навчати. Але для цього молодому фахівцеві потрібно докладати зусиль.

У 2020 році корпорації хочуть бачити мотивованих новачків з розвиненими soft skills: комунікабельністю, креативністю, нестандартним підходом. Майбутній співробітник повинен вміти швидко реагувати й пристосовуватися до щоденних змін. А ще вміти управляти власним часом та рівнем стресу, бути здатним приймати рішення і нести відповідальність, розпізнавати свої емоції та вчитися розпізнавати емоції інших. Для цього не потрібно 10 років командної роботи над запуском супутника в космосі 😊

Розшукується новачок: як молодий спеціаліст може реалізувати себе у корпорації

У сучасному світі недостатньо вміти робити щось одне, потрібно бути гнучким і розвивати навички з суміжних професій. Це допоможе стати більш затребуваним фахівцем, швидше рухатися по кар’єрних сходах та не боятися корпорацій навіть за відсутності досвіду.

Джерело

COVID-19 Live